Hasan Biltekin kimdir, nerelidir?

Hasan Biltekin kimdir, nerelidir, nerede çalışıyor, ne iş yapıyor, asıl mesleği nedir soruları MasterChef yarışmasının seyircileri tarafından merakla soruşturuluyor. İşte Hasan Biltekin hakkında merak edilenlerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Hasan Biltekin kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, asıl mesleği nedir? İşte MasterChef yarışmacılarından en dikkat çekenlerden biri olan Hasan Biltekin biyografisi, özgeçmişi veya hayatı hakkında bilgilerden bazıları: 

Hasan Biltekin kimdir, nerelidir?
Hasan Biltekin kimdir, nerelidir?

 

Hasan Biltekin, MasterChef 2021’in iddialı yarışmacıları arasında yer alıyor. İlk turda Somer Şef’ten hayır oyu alan yarışmacı sonraki turlarda performansını artırarak ana kadroya katılmaya hak kazanmıştı. MasterChef Hasan, 4 Ekim Pazartesi akşamı oynanan kaptanlık oyununda mavi takımın kaptanı oldu.

MasterChef Hasan Biltekin, geçtiğimiz yıl da yarışmaya katılmış, ilk turda üç evet almıştı. Ancak annesinin hatalığı nedeniyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalan başarılı yarışmacı bu yıl ana kadroya girdi. 

HASAN BİLTEKİN KİMDİR?

Hasan Biltekin 1994 yılında Nevşehir'de doğdu. 

27 yaşında ve aslen Nevşehirli olan Hasan Biltekin, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ÜSET Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

Hasan Biltekin, liseden bu yana yemek sektörüyle uğraştığını söyleyen belirtiyor.

Hasan Biltekin kimdir, nerelidir?
Hasan Biltekin kimdir, nerelidir?

 

Nevşehir Belediyespor’un mutfağında şeflik yapan Masterchef Hasan, bugüne kadar katıldığı farklı yemek yarışmalarından birçok madalya ve kupaları var.

Hasan Biltekin, geçtiğimiz yıl Masterchef Türkiye yarışmasına katılıp 3 evet almasına rağmen, annesinin rahatsızlığı sebebiyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştı.

MasterChef Hasan Biltekin yarışmanın ilk turunda hazırladığı piramit tavuk yemeğinden Somer şeften hayır oyu alsa da Danilo ve Mehmet şefin evet oyuyla bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Üçlü düellolarda Yiğit ve Oğuzhan ile eşleşen Hasan Biltekin, hazırladığı balık çorbası ile üst tura çıkan isim oldu.

Masterchef 2021 ana kadro seçmelerinde yarışmacılardan istenilen astarlı sütlacı en iyi yapan isimlerden biri olan Hasan Biltekin, yaratıcılık turuna katılmaya hak kazandı. Bu turda yarışmacılardan demirhindi kullanılan bir yaratıcılık tabağı hazırlamalarını istedi. Hasan demirhindili bonfile ile rakiplerini geride bırakarak ana kadroya katılmaya hak kazanan isim oldu.

Hasan Biltekin MasterChef Türkiye 2021’de mavi takım içerisinde yer alıyor.


 

Yorumlar