Halil Necipoğlu kim, nereli, kaç yaşındadır?

Halil Necipoğlu kim, nereli, kaç yaşındadır? Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışması jüri heyeti üyelerinden biris olan ve programlarıyla sık sık gündeme gelen Halil Necipoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? İşte Halil Necipoğlu hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Google Haberlere Abone ol

Halil Necipoğlu kim, nereli, kaç yaşındadır? Halil Necipoğlu Hoca geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında hayranlarını yalnız bırakmadı. Ramazan ayının bereketli ikliminden faydalanan Necipoğlu, hem TRT 1 hem de Show TV ekranlarında iki ayrı programda iftar sonrası ve sahur öncesinde seyirciyle buluşuyor, faydalı sohbetleriyle ışık saçıyor. Peki, Prof. Dr. Halil Necipoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Türkiye'nin sık sık televizyon ekranlarında özellikle de son dönemlerde TRT 1'deki Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasıyla yakından tanımaya başladığı Halil Necipoğlu kim, nereli, kaç yaşındadır? gibi sorular vatandaşlar tarafından sık sık soruluyor. İşte Halil Necipoğlu ile ilgili merak edilen soruların cevapları: 

Prof. Dr. Halil Necipoğlu hoca aslen Erzurumlu'dur. 51 yaşında olan Halil Necipoğlu'nun asıl mesleği ise ilahiyat ve tasavvuf müziğidir.

Akşamları iftar sonrasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışmasının 3 jürisinden biri olan Necipoğlu, renkli yorumları ve güzel sesiyle programa muhteşem bir zenginlik katıyor. 

İftar sonrasında Halil Necipoğlu'ndan yeterince faydalanamadığını düşünenler için ikinci bir fırsat daha bulunuyor. Necipoğlu, sahur vaktinde Star TV ekranlarında sohbetleriyle tekrar ekrana geliyor. Üstelik de bu kez canlı olarak yayın yapıyor. 

İşte Necipoğlu'nun kısa biyografisi: 

Halil Necipoğlu kim, nereli, kaç yaşındadır?

Halil Necipoğlu 1968 yılında Erzurum'da doğdu. 

14 yaşında hafız oldu. 

İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra İlahiyat fakültesini bitirdi.

Musiki dersleri aldı. 

Dolma Bahçe Sarayı Camii'nde imamlık yaptı. 

Çeşitli kanallarda programlar yapıyor. 

Son olarak TRT 1'deki Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın jürileri arasında yer aldı ve almaya devam ediyor.

Yine 2019 yılı Ramazan ayında Star TV'de Ramazan programı sunuyor.

 

Yorumlar

Şakir Şahin İlahileri söylerken sesine o kadar hakim o kadar kendine güvenerek söylüyor ki bence her hafızın ses ve tasavvuf eğitimi almasının okuyucuya ve dinleyiciye büyük katkı sağlayacağını göstermiştir. Yüce Rabbimiz yolunu açık etsin onu çok seviyorum başarılarının devamını dilerim