Hafize Gaye Erkan'dan iddialara ilişkin açıklama

Hafize Gaye Erkan, kendisi ve babası hakkında Sözcü Gazetesi tarafından ortaya atılan iddialara ilişkin yaptığı açıklamada, hukuki yollara başvuracağını ifade etti.

Google Haberlere Abone ol
Hafize Gaye Erkan'dan iddialara ilişkin açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, son dönemde kendisi ve ailesi hakkında dolaşıma sokulan haberlere tepki göstererek yasal haklarını kullanacağını açıkladı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, son zamanlarda kendisi, ailesi ve bankası hakkında yapılan haberlere ilişkin açıklamada bulundu. Erkan, söz konusu haberlerin kasıtlı ve gerçek dışı olduğunu vurguladı. Kendisini ve TCMB'yi hedef alan bu haberlerin kabul edilemez olduğunu belirten Erkan, yasal haklarını kullanacağını ifade etti.

ABD ZİYARETİ SIRASINDA YAŞANANLAR

Erkan, ABD'de ekonomi ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle verimli görüşmeler gerçekleştirdiği sırada bu iddialarla karşılaştığını açıkladı. Bu durum karşısında şaşkınlık ve üzüntüsünü dile getiren TCMB Başkanı, kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hissettiğini belirtti. Erkan, bu iddiaların TCMB'ye yönelik güveni zedeleyici ve gerçeklerle bağdaşmayan nitelikte olduğunu vurguladı.

YASAL HAKLARIN KULLANILMASI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı, kendisine ve bankasına yönelik yapılan asılsız haberlere karşı yasal haklarını kullanacağını duyurdu. Erkan, konuyla ilgili gerekli adımların atılacağını ve sorumlular hakkında işlem yapılacağını belirtti.

 

Yorumlar