Hacı Mehmet Güner kimdir, nerelidir, neden hedef alınıyor?

Hacı Mehmet Güner, 44 yıl önce Kahramanmaraş'ta belediyedeki görevi nedeniyle bugün CHP tarafından hedef alınıyor. Güner, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdikten sonra 1989 yılında Kahramanmaraş Belediyesi'nde İmar Müdürlüğünde göreve başlamıştı.

Google Haberlere Abone ol
Hacı Mehmet Güner kimdir, nerelidir, neden tepki?

Hacı Mehmet Güner, 1967 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

1989 yılında Kahramanmaraş Belediyesi’nde kamu görevine başlayan Güner, burada İmar Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. Yapı Ruhsat ve Kaçak Yapı Denetim gibi önemli görevlerde yer aldı ve İmar Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı, Fen İşleri Müdürlüğü, Etüt Plan Proje Müdürlüğü gibi pozisyonlarda görev yaptı.

KAMU GÖREVLERİ VE BAŞARILARI

Hacı Mehmet Güner, 17 Aralık 2008 tarihinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne atanarak burada da başarılı çalışmalar yürüttü. Ayrıca, 4 yıl boyunca Belediye Encümen Üyeliği, Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği Teknik İşler Şefliği, OSB Yönetim Kurulu Üyeliği ve Uzlaşma Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu.

SİVİL TOPLUM FAALİYETLERİ

1996 yılında Kahramanmaraş Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Güner, daha sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Belediye Spor Yönetim Kurulu 2. Başkanlığı, Kahramanmaraş Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Kültür Parkı Ulusal Proje yarışmalarında raportör olarak görev aldı. Ayrıca, Mimarlar Odası Kahramanmaraş Hizmet Binası Proje Yarışması’nda jüri üyeliği yaptı.

ÖNEMLİ PROJELER

Güner, birçok önemli projede görev aldı. Bunlar arasında Çamlıca Camii’nin Proje Koordinatörlüğü, Yenişehir Çok-katlı Otoparkı, Şehirlerarası ve İlçe Terminali, Abdülhamidhan Camii, Saçaklızade Kütüphanesi, İtfaiye Binası, Binevler Sosyal Tesisleri, Rahmet Camii, Serintepe Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Belediye İlköğretim Okulu gibi projeler yer almaktadır.

BAKANLIK GÖREVLERİ

30 Temmuz 2012 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atanan Güner, daha sonra İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcılığı ve İl Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 25 Nisan 2014 – 17 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bakanlık Müşavirliği görevini yürüttü. 17 Temmuz 2018 tarihinden itibaren tekrar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAKİ ROLÜ

Hacı Mehmet Güner, Sultan Abdülhamidhan Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kahramanmaraş İTÜ’lüler Derneği Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca, Çamlıca Eğitim - Kültür Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

ÖZEL HAYATI

Hacı Mehmet Güner, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar