Yunanistan'daki darbeciler için çember daralıyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçarak burada sığınma talebinde bulunan FETÖ üyelerine çember daralıyor. Yunan yargısının iltica talebini geri çevirerek bir darbeciyi yeniden gözaltına almasından sonra Yunan hükümetinden de bir adım geldi. Yunan hükümeti, askerlerin darbeci olduklarına ikna olmaya başladı. Yakın bir zamanda darbecilerin Türkiye'ye iadelerinin yeniden gündeme geleceği tahmin ediliyor.

Yunanistan'daki darbeciler için çember daralıyor
10 Ocak 2018 Çarşamba 14:17

Sonhaberler | Haber Merkezi

Darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçan FETÖ üyesi askerler için çember giderek daralıyor. İltica taleplerinin geri çevrilmesinden sonra şimdi darbecilerin Türkiye'ye iadeleri ya da Yunanistan'da yeniden yargılanmaları gündemde.

Yunanistan Mülteciler Politikası Bakanı Yannis Muzalas, darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçarak iltica talebinde bulunan 8 askerin darbeci olduklarına dair ciddi bulguların olduğunu söyledi. 

Yunanistan Mülteciler Politikası Bakanı Yannis Muzalas, Skai TV'ye verdiği mülakatta 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi Yunanistan'a kaçan ve siyasi sığınma talebinde bulunan 8 darbeci ile ilgili yaptığı açıklamada çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Yunan Bakan, "İltica komitesi bundan evvel bin 500'e yakın karar aldı. Hiçbirine karşı itiraz etmedik. Ama son iltica talebine ettik. Neden? Fark var. Çünkü 8 askerin darbeci olduklarına dair ciddi bulgular var'' dedi.

Yunan İltica komitesi 30 Aralık tarihinde darbeci Süleyman Özkaynakçı'nın iltica talebini kabul etmişti. Yunan hükümeti hem yürütmeyi durdurma hem de kararın iptali için mahkemeye başvurmuştu. İstinaf mahkemesi yürütmeyi durdurdu ve Özkaynakçı tekrar gözaltına alındı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 9 ay önce
Yunanistan darbecileri vermezse ayıp eder biz geçmişte onlarınkini vermiştik