Tel Rıfat'ta Rusya ile ortak devriye hazırlığı

Türkiye ve Rusya Tel Rıfat'ta ortak devriye hazırlığı yapıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik saldırıları engellemek amacı ile koordinasyonlar sürüyor.

Tel Rıfat'ta Rusya ile ortak devriye hazırlığı
12 Mart 2019 Salı 16:47

Milli Savunma Bakanlığından, Tel Rıfat'tan TSK unsurlarına yönelik saldırıları önlemek amacıyla bölgede Rusya ile ortak devriye icra edilmesine yönelik koordinasyonların sürdüğü bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son bir ayda PKK/KCK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlarda, 1'i gri listede olmak üzere 54 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

İdlib'deki faaliyetlerin sürdüğü belirtilen açıklamada, "Soçi mutabakatının uygulanmasına yönelik çalışmalarımız provokasyonlara rağmen Rusya ile koordineli olarak başarıyla devam etmektedir." ifadesine yer verildi.

"Operasyon hazırlıkları sürüyor"

Açıklamada, Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon hazırlıklarına ilişkin, "Gündemdeki Fırat'ın doğusuna yönelik hazırlıklar kapsamında ABD ve Rusya ile ikili toplantılar, üst düzey görüşmeler ve koordineler sürmekte." denildi.

Rusya ile ortak devriye hazırlıkları

Açıklamada, şunları kaydetti:

"Tel Rıfat'tan unsurlarımıza olan saldırıları önlemek maksadıyla, bu bölgede Rusya ile müşterek devriyeler icra edilmesine yönelik koordinasyonlara devam edilmekte."


Etiketler; #Tel Rıfat

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×