Oyuncu Deniz Çakır'dan açıklama

Alışveriş merkezinde başörtülü kadınlara sözlü tacizde bulanarak onlara hakaret etmekle suçlanan Deniz Çakır açıklama yaptı. Çakır, iddiaları inkar etti.

Oyuncu Deniz Çakır'dan açıklama
07 Ocak 2019 Pazartesi 01:09

İstanbul'da 30 Aralık 2018 tarihinde bir alışveriş merkezinde başörtülü kadınlara yönelik sözlü taciz ve hakaretlerde bulunmakla suçlanan ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Deniz Çakır, günler sonra açıklama yaptı. Çakır, olayın yaşandığını doğruladı ancak olayın kendisinden kaynaklandığı yönündeki iddiaları reddetti. Çakır'ın açıklamasında başörtülü hanımların onlardan rahatsız olarak başkar bir masaya geçtiklerini, sonradan resim çekme nedeniyle tekrar tartışma çıktığını ise itiraf niteliğinde doğruladı.

İşte oyuncu Deniz Çakır'ın açıklamasının tam metni: 

Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm. Şimdi okuyacaklarınız da bir savunma değil, bilgilendirmedir. Belli ki bunu yapmadığım zaman bazı kişiler iftira ve karamalarına devam edeceklerdir.

30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklasmistir. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamimizdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler.

Arkadaşlarımla kutlama yaparken doğal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramizda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadi kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur, görüntüler incelenebilir. Bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım.

Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, baş örtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamistir olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekanda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır.

Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen işlenmemiş bir suçtur ve utanç vericidir.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×