Metin Akpınar ve Müjdat Gezen 'demokrasi savaşçıları'ymış

Darbe çığırtkanlığı yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti tabanına hakaretler eden Metin Akpınar ile Müjdat Gezen'e Uğur Dündar'dan destek geldi. Dündar'a bu iki isim, "demokrasi savaşçıları"ymış.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen 'demokrasi savaşçıları'ymış
24 Aralık 2018 Pazartesi 12:59

Uğur Dündar’ın Halk TV’deki programının değişmez konuklarından Müjdat Gezen’in yanında, önceki akşam Metin Akpınar da vardı. Her hafta sadece AK Parti ve Erdoğan karşıtlığı ele alınan programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yine hedefteydi.

Konuklardan Metin Akpınar, Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak, “Adnan Menderes Rusya ile görüşecekti ihtilal oldu. Süleyman Demirel kuzeye döndüğü zaman ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına" sözlerini söyledi. Müjdat Gezen ise “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” ifadesini kullanmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından iki isim hakkında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı'nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip, darbe ve ölüm tehdidinde bulunmaktan soruşturma başlatıldı.

Programın sunucusu ve Müjdat Gezen’in yakın arkadaşı Uğur Dündar ise tweet atarak ikiliye destek verdi. Dündar, şunları yazdı: "Metin Akpınar son Halk Arenası'nda 'Seçimde kazanan başım üstüne' diyen demokrasi sevdalısı, Müjdat Gezen ise, darbeciler tarafından zincirlenerek zindana atıldığında bile düşünce özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunmaya devam etmiş demokrasi savaşcısı büyük sanatçılardır."


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×