Hürriyet'ten 'CHP-İyi Parti ittifakı'na: Bizden değil HDP'den açıklama bekleyin

Hürriyet gazetesinin internet sitesi, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin ittifakı itiraf eden sözlerini haber yaptığı için kendilerini eleştiren CHP ve İyi Parti'ye, "Bizden değil HDP'den açıklama beklemelisiniz" açıklamasında bulundu.

Hürriyet'ten 'CHP-İyi Parti ittifakı'na: Bizden değil HDP'den açıklama bekleyin
17 Mart 2019 Pazar 18:04

Aydın Doğan'ın Demirören grubuna satmasından sonra HDP ile arasına mesafe koyan Hürriyet gazetesi, CHP ve İyi Parti ile HDP arasındaki ittifakla ilgili haberlere gözünü kapatmadığı için muhalefetin hedefi oldu. CHP ve İyi Parti yöneticileri, Sezai Temelli'nin, "Seçilince HDP'nin oylarıyla seçildiklerini unutmamalıdırlar" şeklindeki açıklamasını haberleştiren Hürriyet'te sert çıktı. Hürriyet ise yaptığı açıklamada, "Bizden değil HDP'den açıklama bekleyin" şeklinde cevap verdi.

İşte Hürriyet'in o haberi: 

"Bizden değil HDP’den açıklama istenmeli"

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli geçen cuma gecesi bir televizyon kanalında yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Ajansı'nın yayınladığı habere göre Temelli şunları söyledi, "Hep burada HDP meselesi, HDP ile olan mesafe ve ilişki meseleleri muhalefet partileri için sorun oldu. Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır. O kentin belediye başkanı olmayacak, o olsa olsa o kentin kayyumu olur.'' 

hurriyet.com.tr, Temelli’nin açıklamalarıyla ittifaktaki varlıklarını söylemesi haberini vermiştir. CHP’li adaylar ya da haberi eleştiren çevreler bizden değil HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’den açıklama istemelidirler.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×