Erdoğan, CHP'lilerin saldırdığı öğrenci yurdunu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'lilerin saldırdığı öğrenci yurdunu ziyaret ederek, burada kalan öğrencilerle sohbet etti.

Erdoğan, CHP'lilerin saldırdığı öğrenci yurdunu ziyaret etti
21 Nisan 2019 Pazar 21:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Şişli - Mihri Hatun Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'na ziyarette bulundu. Ziyarette, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Esra Albayrak da hazır bulundu.

Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı aldıktan sonra düzenlediği miting sonrası bir grup provokatör, Şişli’deki kız öğrencilerin kaldığı yurda saldırmıştı. Provokatör grup, yurttaki öğrenci ve görevlilere hakaret ederek sözlü tacizde bulunmuştu. Kalabalığın arasından bir saldırgan ise yurdun kapısına tırmanarak kızını bırakmaya gelen bir veliye saldırmaya çalışıp ağır hakaretler yağdırarak tacizde bulunmuştu.

TÜRGEV saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: Kurulduğu günden bu yana tarihini, değerlerini ve kendini bilen, araştıran, sorgulayan, öğrenen, üreten, ufku açık gençler yetiştirmeyi kendisine düstur edinen vakfımız, aynı inançla ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye tarihinin yaklaşık çeyrek yüzyılına damgasını vuran TÜRGEV, burslarıyla desteklediği kız öğrencileri, yurt dışında dil eğitimleri ya da lisans üstü eğitimlerine katkı sağladığı donanımlı gençleri ve alternatif eğitim metodlarıyla geleceğin Türkiyesi’nde söz sahibi olacak pırıl pırıl çocuklarıyla eğitime adanmış büyük bir çınardır. 

Türkiye’de toplumumuzun huzuruna, birliğine ve geleceğine yönelik algı oluşturma çabası ve bu yöndeki saldırılar son günlerde üzücü bir boyutta devam etmektedir. Son olarak, 16 Nisan 2019 tarihinde Şişli ilçesinde düzenlenmiş olan siyasi mitinge katılan bir grup tarafından Kız Yurdumuza çirkin bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelerek kendini geliştirmek, bu ülkeye ve insanına hizmet etmek için eğitim almak amacındaki evlatlarımızı hedef alan sözlü tahkir ve tacizde bulunan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Provokasyon olduğu çok açık olan bu saldırıyı gerçekleştiren şahısların gerekli cezayı alması için tüm hukuki yolların sonuna kadar kullanılacağını ve benzer olayların tekerrürüne meydan vermemek için konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz. Öğrencilerimize, ailelerine ve Türgev gönül dostlarına ve gönüllülerine geçmiş olsun.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×