Cumhurbaşkanı Erdoğan UBER konusunda net konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, UBER konusunda taksici esnafının beklediği açıklamayı yaptı. Erdoğan açıklamasında, "Bizim için UBER konusu bitmiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UBER konusunda net konuştu
25 Mayıs 2019 Cumartesi 00:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UBER konusundaki şikayetlerin hala devam ettiğini belirterek önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, UBER konusunun kendileri açısından bittiğini belirterek, "Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yok. UBER olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. UBER konusu bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok." dedi.

"Taksiler konusunda hala şikayetler geliyor. Milli bir yazılım olan taksi uygulaması şehir içi ulaşımda önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini son dönemin en çok tartışma konusu olan Uber'e getirdi. 
Erdoğan şunları söyledi:

İstanbul'u dünya şehri haline getirdik, eksiklerimizi beraber çözeceğiz. Önümüzde çözülemeyecek hiçbir mesele, aşılamayacak hiçbir engel yoktur. Taksi şoförlerimizin çağın gerekleriyle donatılması gerekiyor.  Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yok. UBER olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. UBER konusu bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok."

Kaynak: Son Haberler


Etiketler; #UBER

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×