CHP'li başkanın ilk icraatı: Suriyelilere bütün yardımları kesti

Bolu'da seçilen CHP'li belediye başkanı ilk iş olarak Suriyelilere verilen yemeği kesti.

CHP'li başkanın ilk icraatı: Suriyelilere bütün yardımları kesti
09 Nisan 2019 Salı 15:58

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçildikten sonra ilk iş olarak Suriyelilere yapılan yardımları kesti. 

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne, 'İlimizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere ayni ve nakdi yardım yapılmaması' ifadeleriyle talimat vererek ülkesindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’de misafir olarak bulunan mazlum Suriyeli mültecileri hedef alan Özcan, seçimden önce yaptığı açıklamada da Bolu’da Suriyeli mültecilere yaşam hakkı tanımayacağını belirtmişti.

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, aday gösterildiği CHP'den Bolu Belediye Başkanlığı'na seçilip, mazbatasını alarak, göreve başlayan Tanju Özcan, kampanya dönemindeki vaatlerinden olan 'Bolu Belediyesi'nden yabancı uyruklulara ayni ve nakdi yardım yapılmaması' talimatını verdi.

İlk resmi yazısını Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne gönderen Başkan Özcan, talimatında şunları kaydetti:

Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay'ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Sosyal Uyum Yardımı' adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden ayni ve nakdi yardım yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×