CHP'den Selahattin Demirtaş'a ziyaret

CHP'li Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Edirne'de "terör" bağlantıları ve propagandası suçlamalarıyla tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ı 23 Haziran seçimleri öncesinde ziyaret etti.

CHP'den Selahattin Demirtaş'a ziyaret
23 Mayıs 2019 Perşembe 04:38

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ve HDP Hakkari eski Milletvekili Abdullah Zeydan’ı ziyaret etti.

Gazeteduvar'da yer alan habere göre ziyaretten sonra konuşan Tanrıkulu, “Demirtaş’ın morali motivasyonu ve sağlığı gayet iyiydi. Geleceğe dair umutları da gayet iyiydi. Gündemi yakından takip ediyor. Cezaevi koşulları içerisinde mümkün olan en iyi moralle mücadelesini sürdürüyor” dedi.

Tanrıkulu, Demirtaş’ın Türkiye siyasetini yakından takip ettiğini belirterek, “Bir dostu olarak siyaseten benimle paylaştıklarını söylemek bana düşmez. Demirtaş’ın siyasetle bağı sıcak. Siyasi partisi aracılığıyla görüşlerini iletiyor ve iletmeye de devam edecek. Türkiye’deki bütün siyasi olayları yakından izliyor” diye konuştu.

Tanrıkulu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Demirtaş’ı gördüğümde ve görüşten çıktığımda duygulandım. Sonuçta iki buçuk yıldır cezaevinde ve hukuk devre dışı bırakılarak bu yapıldı. Adil ve dürüst olmayan bir sürecin işlediği yargı kararıyla içeride tutuluyor. Yargılamasının tümü hukuka, mevcut yasalara aykırı süreçlerle devam etti. Mahkumiyet kararı aldığı ve istinaf mahkemesinin onayladığı konuşmaları tamamen ifade ve düşünce ifadeleri kapsamında suç olmayan sözler. Siyasal cezalandırma amaçlı yargı süreci işledi. Demirtaş’ın yeri hiçbir biçimde cezaevi olmamalıdır.”


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×