Bekçi Alımı Son Dakika: Başvurular başladı, işte başvuru şartları

Bekçi alımı 2019 son dakika: İçişleri Bakanı Soylu'nun 8 Mart'ta alımlarına başlanacağını açıkladığı bekçi alımları için başvurular bugün itibariyle başlıyor. 2019 bekçi alımlarında başvuru süresi, başvuru şartalır ve benzeri konulardaki bütün detaylar burada.

Bekçi Alımı Son Dakika: Başvurular başladı, işte başvuru şartları
22 Mart 2019 Cuma 12:25

Bekçi adaylarının gözü kulağı 10 bin bekçi alımındayken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi. Bakan Soylu, daha önce 10 bin olarak açıkladığı bekçi alım sayısının ilk etapta 8 bin olacağını söyledi. Soylu, bu alımların 6 Mart 2019 Çarşamba günü itirabariyle başlayacağını söylemişti ancak alımlar başlamamıştı. Alımlar 18 Mart 2019 Pazartesi günü başladı. Bekçi alımlarına başvuru yapmak isteyenler bugün itibariyle başlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, 8 bin bekçi alımına ilişkin başvuru şartları açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden, 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımına yönelik başvuru şartları ilan edildi. Buna göre, adaylar, 18 Mart-1 Nisan tarihlerinde "www.pa.edu.tr" adresinden e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak, ön başvuruda bulunabilecek. Çarşı ve mahalle bekçiliği için adaylarda aranan şartlar ile alıma yönelik ayrıntılı bilgilere, Emniyet Genel Müdürlüğünün ve Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

Bekçi alımı 2019 imkanından faydalanmak isteyen binlerce kişinin gözü kulağı bakanlıktan gelecek açıklamadaydı. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyenler için yeni bir fırsat doğdu. Daha önce 7 bin kişinini bekçi olarak istihdam edildiği alımlara ilgi çok yoğun olmuştu. Yeni alımlarda ise sayı yükseldildi. Kamuya10 bin yeni bekçi alımı yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı. bekci alımları 2018 , 10 bin bekçi alımı , bekçi alımı 2019

BEKÇİLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev alacak olan bekçilik için başvuruların ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Beklenen açıklama İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımının 6 Mart 2019 Çarşamba günü itibariyle başlanacağını duyurdu. Ancak başvurular başlamamıştı. 

Başvurular 18 Mart 2019 Pazartesi günü başlıyor.

Başvurular 1 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Çarşı ve mahallelerde görevlendirilecek bekçiliğe başvuru şartları da merak edilen konular arasında.

İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilmesi beklenen muhtemel şartlar arasında yaş, boy, kilo ve eğitim düzeyi şartının bulunması bekleniyor.

BEKÇİLİK SINAVLARI NASIL VE NEREDEN YAPILIYOR?

Bekçi alımları için başvurular www.pa.edu.tr sitesi üzerinden yapılacak. Bekçilik başvuruları kabul edilenler, yazılı sınav, sağlık taraması, sözlü sınav ve uygulamalı sınav aşamalarını tamamlamak zorunda.

Polis Akademisi'nde yapılacak uygulamalı sınavlarda kişilerin kondisyon ve fiziki şartları ölçülecek.

TAHMİNEN KAÇ KİŞİ BAŞVURUR?

Bekçilik sınavlarına yoğun ilgi gösteriliyor. Bir önceki alımlarda 7 bin kişi için ilana çıkılmıştı.

Ancak bunun on katı kadar yani 70 binden fazla başvuru yapılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Emrah Tunç - 2 hafta önce
Ne zaman başlıyor vuru yapilacak