BEKÇİ ALIMI 2019: 10 bin alım ne zaman, başvuru şartları, başvuru tarihi ?

Bekçi olmak isteyen binlerce kişinin gözü kulağı İçişleri Bakanlığı'ndan gelecek açıklamada. İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev alacak yeni bekçi alımı ilan edildi. Daha önce 7 bin bekçi alınmıştı, o alımlardan sonra yeni bir alım daha yapılacağı uzun süre konuşulmuştu. İçişleri Bakanı Soylu, yaptıkları ilk alımlar için 1. Dönem alımlar nitelendirmesinde bulunmuştu. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nün taşra teşkilatına alınmak üzere 10 bin bekçi istihdam edilecek. Soylu'nun değerlendirmesine göre bu alımlar da 2. Dönem bekçi alımları oluyor.

BEKÇİ ALIMI 2019: 10 bin alım ne zaman, başvuru şartları, başvuru tarihi ?
20 Ocak 2019 Pazar 23:20

Bekçi alımı 2018 imkanından faydalanmak isteyen binlerce kişinin gözü kulağı bakanlıktan gelecek açıklamada. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyenler için yeni bir fırsat doğdu. Daha önce 7 bin kişinini bekçi olarak istihdam edildiği alımlara ilgi çok yoğun olmuştu. Yeni alımlarda ise sayı yükseldildi. Kamuya10 bin yeni bekçi alımı yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. "Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı. bekci alımları 2018 , 10 bin bekçi alımı , bekçi alımı 2019

BEKÇİLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev alacak olan bekçilik için başvuruların ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Bu konu hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. 

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Çarşı ve mahallelerde görevlendirilecek bekçiliğe başvuru şartları da merak edilen konular arasında. İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilmesi beklenen muhtemel şartlar arasında yaş, boy, kilo ve eğitim düzeyi şartının bulunması bekleniyor.

BEKÇİLİK SINAVLARI NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik başvuruları kabul edilenler, yazılı sınav, sağlık taraması, sözlü sınav ve uygulamalı sınav aşamalarını tamamlamak zorunda. Polis Akademisi'nde yapılacak uygulamalı sınavlarda kişilerin kondisyon ve fiziki şartları ölçülecek.

TAHMİNEN KAÇ KİŞİ BAŞVURUR?

Bekçilik sınavlarına yoğun ilgi gösteriliyor. Bir önceki alımlarda 7 bin kişi için ilana çıkılmıştı. Ancak bunun on katı kadar yani 70 binden fazla başvuru yapılmıştı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA 36 KADRO İHDASI

Ayrıca kararname ile İçişleri Bakanlığının taşra teşkilatına da çeşitli unvanlarda 36 kadro ihdası gerçekleştirildi.

İhdas edilen söz konusu kadrolar arasında kaymakam, yazı işleri müdürü, nüfus müdürü, şef, programcı, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, hizmetli, kaloriferci ve dağıtıcı unvanları bulunuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×