Bayram namazında stadyuma sığmadılar

Addis Ababa Stadyumu ve çevresinde toplanan on binlerce Müslüman bayram namazı kıldı

Bayram namazında stadyuma sığmadılar
25 Haziran 2017 Pazar 10:56

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da yaşayan on binlerce Müslüman, bayram namazı için toplandıkları stadyum ve çevresinde birlikte saf tuttu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren şehrin farklı bölgelerinden Addis Ababa Stadyumu'na gelen Müslümanlar, eşine zor rastlanır bir atmosfer oluşturdu.

Aileleri ve yakınlarıyla stadyuma gelen halk, namazı eda ederek birbiriyle bayramlaştı.

Yaşanan kalabalık nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı, stadyum güzergahında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Stadyumda namaz kılanlar arasında Addis Ababa İslam İşleri Başkanı Nur Şeyh Ahmed Şafi ve Etiyopya İslam İşleri Yüksek Şurası Başkanı Hacı Muhammed Emin Cemal de yer aldı.

Namazdan önce halka seslenen Addis Ababa İslam İşleri Başkanı Şafi, Etiyopya'daki dini farklılıklara değinerek, halkın asırlardır huzur içinde birlikte yaşamayı başardığını söyledi.

Etiyopya İslam İlişkileri Yüksek Şurası Başkanı Cemal ise ramazanda sergilenen ibadetler ve cömertliğin diğer aylarda da devam etmesi gerektiğini belirtti. Cemal, ülkedeki Müslümanlar arasında son zamanlarda ortaya çıkan bölünme eğilimin son bulması ve birlik olunması gerektiğini kaydetti.

Yaklaşık 100 milyon insanın yaşadığı Etiyopya, Sahra Altı Afrika'daki en büyük Müslüman nüfusu barındıran ülkelerden biri olma özelliği taşıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×