AK Parti ve MHP'nin itirazı sonucu değiştirmedi

Son Dakika Haber... YSK, Bağımsız Aday Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun seçimi kazandığı Kırklareli merkezde bağımsız adaya basılan mühürler nedeniyle itiraz eden partilerin başvurularını kabul ederek oyların yeniden sayılmasını kararlaştırmıştı. Yapılan yeniden sayımda kazanan değişmedi.

AK Parti ve MHP'nin itirazı sonucu değiştirmedi
06 Nisan 2019 Cumartesi 18:18

Kırklareli'de yapılan yeniden sayımda kazanan kişi değişmedi. Bağımsız aday Siyam Kesimoğlu, oyların çoğunluğunu alarak belediye başkanı seçildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin, Kırklareli Merkez'de bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında tercih mührü basılması sebebiyle sandık kurullarınca oyların geçerli kabul edilmesine yapılan itirazları ve oyların yeniden sayılması ile bu hataların iptal edilmesine yönelik başvuruyu kabul etmişti. 

YSK SAYIMIN DEVAM ETMESİNE KARAR VERMİŞTİ

Kırklareli'nde sandık kurulu bağımsız adaya pusulada belirtilen yer dışında mühür basılan pusulaları da geçerli saydı.

Kırklareli Merkez İlçe Seçim Kuruluna bu şekildeki pusulaların geçerli sayılmasına itiraz edildi. İtirazda oyların yeniden sayılması ve bu hataların iptal edilmesi istendi. İlçe seçim kurulu başvuruyu kabul ederek, Kırklareli Merkez'de oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

Bu karara da itiraz edilmesi üzerine Kırklareli İl Seçim Kurulu, İlçe Seçim Kurulunun kararını kaldırdı ve sayımı durdurdu.

Bunun üzerine MHP, Kırklareli İl Seçim Kurulunun kararının kaldırılması, ilçe seçim kurulu kararı uyarınca sayım ve döküm işleminin gerçekleştirilmesi talebiyle YSK'ye başvuruldu.

YSK, Kırklareli İl Seçim Kurulunun kararının kaldırılarak, Kırklareli Merkez Seçim Kurulu kararı uyarınca işlem yapılmasına, sayım ve döküm işleminin devam etmesine karar verdi.


Etiketler; #Kırklareli #ysk

İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×