Ahmet Türk: Yürüyüşe Kandıra'dan katılacağız

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, CHP'nin Enis Berberoğlu için başlattığı yürüyüşe Kocaeli'de katılacaklarını açıkladı

Ahmet Türk: Yürüyüşe Kandıra'dan katılacağız
27 Haziran 2017 Salı 19:23

Sonhaberler | Haber Merkezi

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın tutuklu bulunduğu Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'nde katılacaklarını söyledi.

Türk, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edip bir süre yürüyeceğini belirterek, "Sağlığım uzun yürüyüşe el vermiyor ama arkadaşlarla görüşüp yürüyüşe Kandıra'dan itibaren destek vermeye planlıyoruz" dedi.

Türk, "Partideki arkadaşlarla görüştük. Günü kararlaştırıp ona göre hareket edeceğiz. Yürüyüşü yapan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlunu ziyaret edeceğiz. Sağlığımın el verdiği kadar yürüyüşe eşlik edeceğim" dedi.

Ahmet Türk, adaletin herkes için gerekli olduğunu, ömrünün bunu savunmak ile geçtiğini, bu ülkede Kürtler, Aleviler, toplumun çeşitli kesimlerinin mağdur edildiğini de ifade ederek, "Yürüyüş desteklenmelidir. Otoriter rejim karşısında ortak bir birlik oluşturmamız gerekir" diye konuştu.

PERVİN BULDAN: HEDEF EDİRNE OLACAK

Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Milletvekili Abdullah Zeydan'ı ziyaretlerine izin verilmeyen TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne değindi. Buldan, "Sadece bir milletvekili tutuklandı diye yollara düşülüp adalet arayışı ebette ki yanlıştır. Bu adalet yürüyüşünün gideceği yer, bu adalet yürüyüşünün gideceği nokta, Edirne Cezaevi'dir" dedi.

TBMM Başkanvekili ve HDP stanbul Milletvekili Pervin Buldan, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk ve yaklaşık 50 kişilik grupla Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ı ziyarete geldi. Adalet Bakanlığı'ndan izin alınmadığı için sadece cezaevi müdürüyle görüşmesine izin verilen Buldan, cezaevi önünde basın açıklamasıyla Demirtaş ve Zeydan'ın bayramlarını kutladı. Buldan, "Türkiye'de hukukun ayaklar altına alındığı, adaletin bittiği özgürlüklerin kısıtlandığı bir dönemi yaşıyoruz. 4 Kasım tarihinden beri cezaevinde olan siyasetçilerimizin bir an önce serbest bırakılmalarını buradan bir kez daha talep ediyoruz" diye konuştu.

Buldan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı 'Adalet Yürüyüşünü' sadece CHP'li vekil Enis Berberoğluiçin değil tutuklu 10 milletvekili için yapması gerektiğini belirterek şunları kaydetti: Adalet yürüyüşü Ankara'dan başlamış olabilir ancak adaletin aranması gereken yer, Gever'dir, Sur'dur, Nusaybin'dir, Cizre'dir Silopi'dir. Bugün adaletin aranması gereken yer sadece Maltepe Cezaevi değildir. Adaletin aranması gereken yer, Edirne Cezaevi, Kandıra Cezaevi, Silivri Cezaevi, Sincan Cezaevi'dir. Sadece bir milletvekilli için adalet aranmaz. Sadece bir milletvekili tutuklandı diye yollara düşülüp adalet arayışı ebette ki yanlıştır. Bu adalet yürüyüşünün gideceği yer, bu adalet yürüyüşünün gideceği nokta, Edirne Cezaevi'dir.


Etiketler; #ahmet türk

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×