Afrin'den Hatay'ya taciz ateşi, misliyle karşılık verildi

Son Dakika Haberi: Suriye'nin Halep iline bağlı Afrin ilçesindeki terör örgütünün kontrolünde bulunan bölgeden Hatay'da bulunan sınır karakoluna taciz ateşi açıldı. Ateşe misliyle karşılık verildi. Öte yandan dün gün içinde de Afrin'deki terör örgütü mevzileri top atışlarıyla vuruldu. Afrin'e yönelik operasyon ihtimalinin de giderek arttığı belirtiliyor. Öte yandan Suriye'nin Menbiç kentindeki terör örgütü PKK'nın şehri karıştırdığı belirtiliyor. İki genci işkence ederek öldüren örgüt halkın hedefi oldu. Halk örgütün ilçeyi boşaltması için yürüyüş başlattı.

Afrin'den Hatay'ya taciz ateşi, misliyle karşılık verildi
14 Ocak 2018 Pazar 01:37

Sonhaberler | Haber Merkezi

Türkiye'nin sınır güvenliği için riskli bölgeler arasında gördüğü Afrin'deki terör örgütünün varlığı konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye'nin muhtemel bir operasyondan önce bölgeyi top atışlarıyla vurduğu dün gün içinde basına yanmıştı. Gece saatlerinde ise Afrin tarafından Türkiye'ye taciz ateşleri geldi. Bunun üzerine misliyle cevap verildi.

Hatay’ın Hassa ilçesindeki Suriye sınırında bulunan Gökhan Hudut Karakoluna Afrin bölgesinde bulunan PYD/YPG terör örgütü tarafından taciz ateşi açıldı. Karakola açılan taciz ateşinde herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadığı ifade edildi. Açılan ateşe misli ile karşılık verildiği kaydedildi. 

ÖRGÜT MENBİÇ'TE ZOR DURUMDA

Terör örgütü PKK/PYD'nin işgal ettiği Menbiç'te iki sivili işkence ederek öldürmesi üzerine halk ayaklandı ve genel grev çağrısı yaptı. Menbiçliler, dün PYD/PKK'nın işkence ederek öldürdüğü siviller 25 yaşındaki Hannan El-Cerive ve 23 yaşındaki Abbud el- Minhan'ın cesetlerini bulmuştu. Gençlerin cesetleri, birininki başı bedeninden ayrılmış şekilde, ilçenin 20 kilometre doğusundaki Kebir İmo köyünde bulunmuştu.

Kurbanların fotoğraflarının sosyal medya üzerinde yayılmasının ve ailelerinin çocuklarını teşhis etmesinin ardından, PYD/PKK ile gençlerin ailesi arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Çatışmalar sonrası Menbiçli yüzlerce sivil, örgütü protesto etmek için toplandı. Göstericiler örgütün kenti bir an önce terk etmesini ve suçluların teslim edilmesini istedi.

Öte yandan kentteki aktivistler, terör örgütünün işledikleri suçları ve ihlalleri protesto etmek için halkı pazar günü genel greve davet etti. PYD/PKK, Halep'in Fırat Nehri'nin batısında kalan Menbiç ilçesini, 2015'in sonunda ABD'nin desteği ile ele geçirmişti. Amerikalı yetkililerin DEAŞ çıkarıldıktan sonra örgüt unsurlarının ilçeyi terk edeceği yönündeki taahhütlerine rağmen terör örgütü, Menbiç'teki işgalini sürdürüyor.


Etiketler; #Afrin son durum

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×