GÜNCELLEME - Menemen'de lise öğrencisinin öldürülmesi

- İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan ön otopsi sonucu Ahmet Coşkun'un başına aldığı darbelerden dolayı kafatasının çatladığı, beyin kanaması geçirdiği ve baygın halde kuyuya atıldığı tespit edildi - Baba Coşkun: "İnşallah adalet yerini bulur, en büyük cezayı alırlar" - Ahmet Coşkun'un okulunda anı defteri oluşturuldu, arkadaşları sırasına çiçek bıraktı OTOPSİ SONUCU EKLENDİ

Google Haberlere Abone ol

İZMİR (AA) - İzmir'in Menemen ilçesinde üvey babası tarafından öldürülen lise öğrencisi Ahmet Coşkun'un ön otopsisinde, cesedinin çıkarıldığı su kuyusuna baygın haldeyken atıldığı tespit edildi.

Ahmet Coşkun'un kayıp ihbarı verildikten bir hafta sonra Manisa'daki kırsal bir arazide su kuyusu içinde bulunan cesedinin İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsisi tamamlandı.

Kurumdan alınan bilgiye göre, ön otopsi sonucu Ahmet Coşkun'un başına aldığı darbelerden dolayı kafatasının çatladığı, beyin kanaması geçirdiği ve baygın halde kuyuya atıldığı tespit edildi.

İzmir Adli Tıp Kurumu morgundaki cenaze, öz babası Mustafa Ali Coşkun tarafından teslim alınarak toprağa verileceği Manisa'nın Yunusemre ilçesi Köseler Mahallesi'ne götürüldü.

- Baba Coşkun: "Görüştürmek istemiyorlardı"

Baba Mustafa Ali Coşkun, Adli Tıp Kurumu önünde AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu söyledi.

Eşiyle 2004 yılında boşandığını, daha sonra hiç görüşmediğini, oğluyla da en son 1 yıl önce bir araya geldiğini anlatan Coşkun, "En son görüşmemizde 'baba artık dışarıda görüşelim' demişti. Ben de 'tamam oğlum' dedim. Sanıyorum beni oğlumla görüştürmek istemiyorlardı.'' diye konuştu.

Coşkun, cinayete anlam veremediğini, bazı tanıdıklarının eski eşi ve üvey baba için "çok iyi insanlar" yorumu yaptığını da kaydeden Coşkun, ''Madem bu kadar iyi insanlardı, neden oğlumu katlettiler? Bir sorun varsa neden bana bildirmediler? Keşke devlete verselerdi. Ona da razıyım. Oğlumu görmemeye razıydım. Yeter ki çocuğum iyi olsun. İnşallah adalet yerini bulur. Umarım en büyük cezayı alırlar. Onlar çeksin ki benim acım biraz hafiflesin." diye konuştu.

- "Ahmet, kalbimizdesin"

Öte yandan Ahmet Coşkun'un öğrenim gördüğü Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi öğrencileri, 9'uncu sınıf öğrencisi arkadaşları için anı defteri oluşturdu.

Coşkun'un fotoğrafını koydukları sırasına çiçek bırakan öğrenciler, sıraya "Ahmet kalbimizdesin" yazdı.

- Olay

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Ahmet Coşkun, 12 Şubat'ta dedesinin evinden ayrılmış, haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Üvey babasının cinayeti itiraf etmesi ve yer göstermesi sonrası liseli gencin cesedi, 19 Şubat'ta Manisa'nın Yuntdağı bölgesinde yaklaşık 10 metre derinliğindeki su kuyusu içinde ayağına taş bağlanmış şekilde bulunmuştu.

Olayla ilgili üvey baba M.M, anne E.M. ve üvey babanın arkadaşı Y.K, tutuklanmıştı.


Yorumlar