GÜNCELLEME 3 - Menemen'de kayıp lise öğrencisinin cesedinin bulunması

- Menemen'de kayıp lise öğrencisinin cesedinin su kuyusunda bulunmasına ilişkin adliyeye sevk edilen 3 zanlı tutuklandı ADLİ SÜREÇ EKLENDİ

Google Haberlere Abone ol

İZMİR (AA) - İzmir'in Menemen ilçesinde bir haftadır kayıp lise öğrencisi Ahmet Çoşkun'un cesedinin Manisa'daki bir su kuyusunda bulunmasının ardından adliyeye sevk edilen üvey baba, anne E.M. ile diğer şüpheli Y.K. tutuklandı.

İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, 15 yaşındaki Ahmet Coşkun'u öldürdüğünü itiraf eden ve dün gözaltına alınan üvey baba M.M'nin ifadeleri doğrultusunda arkadaşı Y.K. ile eşi E.M. gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Zanlılar adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Duruşmada üvey baba M.M, eşi ve Y.K'nın da durumu bildiğini ifade ederken, E.M. ve Y.K. suçlamaları reddetti.

Üvey babaya, emniyet binasından çıkarılışı sırasında vatandaşlar tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar ise zanlının bindiği aracı tekmeledi. Linç girişimi, polisin geniş güvenlik almasıyla engellendi.

Anne E.M'nin ifadesinde, yurtta kalan oğlunun hafta sonları eve geldiğinde kocasıyla tartıştıklarını söylediği öğrenildi.

İfadesinde, oğluyla ilgilenmesinden dolayı kocasının doğacak çocuğuyla ilgili endişeler yaşadığını belirten annenin, eşinin bu durumun kıskançlık boyutunda olduğunu kabul ettiği de kaydedildi.

Liseli gencin İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işleminin yarın tamamlanabileceği belirtildi.

Öte yandan soruşturma devam ederken, olaya ilişkin ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

Menemen'deki bir öğrenci yurdunda çalıştıkları sırada tanışarak evlenen annesi ve üvey babasından ayrı yaşayan Ahmet Çoşkun'un aynı yurtta kaldığı, hafta sonlarını annesinin evinde geçirdiği kaydedildi.

Öğrenci yurdunun muhasebe işlerini yapan M.M'nin aynı zamanda yurtta kalanlara ders verdiği, Çoşkun'u da annesi ile yaptığı evlilik öncesinde tanıdığı öğrenildi.

Üvey baba M.M. ile 4 aylık hamile olan anne E.M. arasında Çoşkun'un durumuyla ilgili tartışmalar yaşandığı da ileri sürüldü.

Olay günü annesi ile dedesinin Esat Paşa Mahallesi Yavuz Sokak'taki evine giden Ahmet Çoşkun'un, unuttuğu bir şeyi almak için izin alıp çıktığı, kendisinden bir daha haber alınamadığı belirtildi.

Kayıp ihbarının polise bildirilmesi sonrası yaklaşık bir hafta süren arama çalışmalarına üvey baba M.M'nin de katıldığı kaydedildi.

Sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf eden üvey baba M.M'nin ifadesinde, cinayet öncesi danıştığı arkadaşı Y.K'nın, "Kafasına sopayla vurursun götürür atarsın temiz iş olur" dediğini ancak cinayet sırasında kimseden yardım almadığını öne sürdüğü öğrenildi.

- Komşuları şaşkın

Öldürülen gencin annesinin arkadaşı Hatice Kurnaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çoşkun'un üvey babası ile eskiden beri tanışıklığı bulunduğunu, annesiyle evlenmesini kendisinin istediğini savundu.

Anne E.M'nin komşusu Duygu Burcu Gür ise ''Ahmet çok iyi bir çocuktu. Bu nasıl bir canilik. Kahrolduk. Biz o adamı tanıyamamışız. Üvey babası yurttan Ahmet'in hocasıydı. Ahmet annesine 'Ne olur anne sen hocamla evlen' demiş. Kaybolduktan sonra Ahmet'in dayısıyla birlikte her yere üvey babası koştu. Nasıl bir vicdandır anlamadım. Biz artık kime güveneceğiz bilmiyorum. Neden yaptığını bilemiyoruz.'' diye konuştu.

Menemen Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Ahmet Çoşkun, 12 Şubat'ta Uğur Mumcu Mahallesi'ndeki evlerinden ayrılmış, kendisinden haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Yorumlar