Gülay Yedekçi kim, nereli, hangi partiden?

Gülay Yedekçi kim, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir, kimdir? Yedekçi, televizyon ekranlarında yaptığı yorumlarla dikkat çeken isimlerden biridir.

Google Haberlere Abone ol

Gülay Yedekçi kim, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, mesleği nedir, uzmanlık alanı nedir, kimdir? Yedekçi son dönemlerde televizyon ekranlarında CHP'yi savunan yorum ve değerlendirmelerde bulunduğu için dikkat çekiyor.

Gülay Yedekçi kim, nereli, hangi partiden?

İşte Gülay Yedekçi biyografisi: 

Gülay Yedekçi, 1976 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.

Trakya Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuş, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisansını, İTÜ'de doktorasını tamamlamıştır.

1996 yılında kendi mimarlık ofisini kurmuştur. Öğretim üyesi olarak görev yapmış Yeni Yüzyıl Üniversitesi mimarlık bölüm başkan yardımcısı ve mimarlık-mühendislik fakültesi dekan yardımcısı olarak görev almıştır. Yayımlanmış çok sayıda makalesi ve 4 kitabı vardır.

CHP Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış, 2009-2014 yılları arasında Fatih Belediyesi Meclis Üyesi olarak İmar ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında görev almıştır.

Engelliler için Turuncu Bayrak önerisinin sahibidir. Ekolojik Kadın Köyü Projesinin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev aldı. Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanıdır. TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesidir. Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanıdır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Yedekci, 2 çocuk annesidir.

Özetlersek; 

Gülay Yedekçi İstanbul doğumludur.

43 yaşındadır.

Asıl mesleği mimarlıktır. 

CHP 25. ve 26. dönem İstanbul milletvekilidir.

 

Yorumlar