Gözler dolar ve borsada işte son durum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'müjde' açıklamasından sonra hızla düşüşe geçen dolar ve euroda son durum nasıl oldu. İşte detaylar:

Google Haberlere Abone ol
Gözler dolar ve borsada işte son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamalardan sonra dolar ve euroda sert bir düşüş yaşandı. Düşüşün bugün de devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. İşte bugünkü döviz rakamlarında son durum: 

Amerikan doları 20 Ağustos Perşembe günü Türk lirasının karşısında güne yükselişle başladı. Aynı şekilde euro da yükselme trendinde seyrediyor. 

İşte dövizde son durum: 

Yurt içi piyasaların odağında TCMB'nin faiz kararı yer alıyor. ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınının ekonomik etkilerine ilişkin belirsizliğin son derece arttığını, devam eden halk sağlığı krizinin yakın vade de ekonomik faaliyet, istihdam ve enflasyon üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceğini ortaya koydu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararını bugün açıklayacak. Ekonomistlerin büyük bölümü faizlerde değişikliğe gidilmesini beklemiyor. Uzmanlar, bugün yurt içinde veri gündeminin odağında TCMB'nin faiz kararının olduğunu, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası Para Politikası toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildirdi.

ABD ile Çin arasındaki gerilime ilişkin taraflardan gelebilecek açıklamaların gündemdeki yerini koruduğunu ifade eden uzmanlar, yeni tip corona virüs aşısına ilişkin haber akışı ve jeopolitik gelişmelerin de yatırımcıların odağında olacağını kaydetti.

Yorumlar