Gönül Dağı nerede çekiliyor, Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı?

Gönül Dağı nerede çekiliyor, Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı yoksa tamamen kurgu mu? Gönül Dağı dizisinin senaryosuna göre olaylar Gedelli'de geçiyor.

Google Haberlere Abone ol

Gönül Dağı nerede çekiliyor, Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı yoksa tamamen kurgu mu?, gerçekte öyle bir yer var mı? TRT 1'de yayınlanan Gönül Dağı dizisinde adı sıklıkla duyulan, Anadolu'nun şirin ve sempatik bir ilçesi olarak dizide yer alan Gedelli'nin gerçekte nerede olduğu merak ediliyor. Gönül Dağı nerede çekiliyor, Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı yoksa tamamen kurgu mu?

Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı yoksa tamamen kurgu mu?
Gedelli Kasabası

 

Tatlı bir kasaba hayatının ve saf, temiz insanlarının hayat hikayesini anlatan dizinin çekildiği yer dizinin senaryosunda Gedelli kasabası olarak geçiyor. 

Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı yoksa tamamen kurgu mu?
Gedelli nerede, gerçekte Gedelli ilçesi var mı yoksa tamamen kurgu mu?

 

Dizide amcaoğulları olan üç genç, temiz ve saf dünyaları içerisinde hayaller kuruyor, hedefler belirliyor ve bu uğurda canhıraş bir şekilde çalışıyorlar.

Yer yer başarılı oluyor yer yer de başarılarına türlü engeller çıktığı için üzülüyorlar; ancak her şeye rağmen hayatın onlara verdiği güzellikleri görerek şükrediyor ve yeniden başlamayı başarıyorlar. 

Amcaoğullarının komik, eğlenceli, hırslı, bir amaç uğrunda verdikleri çabaları izleyenlerce takdir ediliyor. 

Hikayede sadece onlara yer verilmiyor tabii ki. Kasabanın diğer sakinlerinin hayatlarından da kesitler sunuluyor. 

İyiler, kötüler, saf ve temiz olanlar, engin tecrübe sahipleri, okumuşlar, cahil kalmışlar, eğitilmişleri, esnafı, çaycısı, berberi... Hasılı Anadolu'daki herhangi bir kasabada bulunabilecek her türden insan bu dizide kendine yer buluyor. 

Gönül Dağı dizisinde adı geçen Gedelli Beldesi tamamen kurgusal bir beldedir.

Beldenin gerçekteki adı Sivrihisar'dır.

Sivrihisar ise Eskişehir'e bağlı bir ilçedir.

Genelinde 23 bin, merkezinde ise 9 bin nüfusu bulunuyor. 


 

Yorumlar