Yıldırım'dan İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesine tepki

AK Parti ve MHP'nin ortak İstanbul adayı Binali Yıldırım'dan CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın programdan önce bir otelde buluşmasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bana Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Eşitsizlik vardır, gayrimeşru durum vardır. Bu durumu gizlemiş olmaları felakettir" ifadelerini kullandı.

Yıldırım'dan İmamoğlu-Küçükkaya görüşmesine tepki
18 Haziran 2019 Salı 14:17

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım Ordulular buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım, CHP adayı ile İsmail Küçükkay'nın gizli görüşmesi için şunları söyledi;

"GÖRÜŞMELERİ GAYRİ AHLAKİ, GİZLEMELERİ FELAKETTİR"

"Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir.

"BANA GÖRÜŞME TALEBİ GELMEDİ"

Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bana Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur. Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum.

GERÇEKTE NE KADAR SÜRDÜ, CEVABINI BEKLİYORUM

İkincisi moderatör 2-3 dakika sürdü dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü onun da cevabını bekliyorum."


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ihsan - 1 ay önce
kabahat sende binali bunların olacağı belli idi yahudi oğlu ismail moderatör kabul edilirmi