Vali Dağlı’dan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” mesajı

DÜZCE(İHA) – Düzce Valisi Zülkif Dağlı,10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajında “Vatandaşlarımızın her alanda en yüksek hayat standardına kavuşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”...

Vali Dağlı’dan “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” mesajı
08 Aralık 2017 Cuma 12:35

DÜZCE(İHA) – Düzce Valisi Zülkif Dağlı,10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajında “Vatandaşlarımızın her alanda en yüksek hayat standardına kavuşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Düzce Valisi Zülkif Dağlı “İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilişinin yıldönümü olan 10 Aralık; tüm dünya ülkeleri ve insanları tarafından “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. İnsanın insan olmak haysiyeti ile sahip olması gereken hakları vardır. Bu hakları; insanlar arasında ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk duyguları içinde geliştirmeliyiz.

Gelişmişliğin bir ölçüsü olarak kabul edilen insan hakları alanında vardığımız noktayı hiçbir zaman yeterli görmeden, hep daha iyiye, daha güzele ulaşma yönünde çabalarımız sürdürülecektir. İlimizde insan hakları alanında, tüm bireylerimizin yanında, kadınlarımızın, çocuklarımızın, engellilerimizin ve tüm dezavantajlı kesimlerin bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri için yoğun çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımızın her alanda en yüksek hayat standardına kavuşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın bu önemli gününü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×