Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs almak için başvuru yapan orta öğretim öğrencilerinin başvuru sonuçları belli oldu. Burs kazanan öğrencilerin isimleri belli oldu. Öğrenciler, sonuçlar için Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden sorgu yapabilir

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçları açıklandı
09 Aralık 2018 Pazar 01:05

İhtiyaç sahibi öğrencilere sekiz aylık süreçte aylık 250 TL burs desteği veren Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) desteğine bu yıl da devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan VGM burs başvuruları orta öğretim öğrencileri açısından sonuçlandı. 

VAKIFLAR VGM BURS SONUÇLARINI SORGULAMA

2018-2019 eğitim dönemini kapsayan VGM burs başvurularının tamamlanmasının ardından binlerce öğrencinin gözü, VGM'den gelecek 'burs başvuru sonuçları açıklandı' haberinde. Yakın zaman önce KYK burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla beklentileri artan öğrenciler, konuya dair bilgi almak adına araştırmalarına hız verdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuru sonuçları açıklandı ancak sadece orta öğretim öğrencilerinin başvurularının sonuçları belli oldu.

VGM BURSLARI NE ZAMAN YATIYOR?

Vakıflar Genel Müdürlüğünden burs kazanan öğrencilerin şimdi en çok merak ettiği konu ise bursların ne zaman yatırılacağı. VGM, 2017-2018 eğitim dönemi yükseköğrenim burs başvuru değerlendirmeleri geçtiğimiz ocak ayında açıklanmış ve burs almaya hak kazanan öğrencilere 2017 Ekim ayından başlayarak geriye dönük ödeme yapılmıştı. Bu yıl da Aralık ayının sonları ya da ocak başlarında ödeme yapılması bekleniyor. Ödemeler geri dönük eylül-ekim-kasım ve aralık ayları olmak üzere 4 aylık toplam şeklinde olacak.

ÜNİVERSİTELER İÇİN VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

VGM burs başvuru sonuçları, Lisans öğrencileri için Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) açıkladığı burs sonuçlarının değerlendirmeye alınacak. KYK bursu almaya hak kazanamayan öğrenciler, bu burstan faydalanabilecek. Sonuçlar, değerlendirme işleminin sona ermesinin ardından kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Bu kapsamda Bölge Müdürlüğü yetkili personeli, bilgilendirme ya da belge tamamlama işlemleri için başvuru yapan adayı arayabilecek. 

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×