Rusya, Suriye'de gerilimden uzak durma çağrısını yineledi

- Kremlin Basın Sözcüsü Peskov: - "Suriye'de gerilimi yükseltebilecek herhangi bir adımın atılmamasının son derece gerekli olduğuna hala inanıyoruz"

Rusya, Suriye'de gerilimden uzak durma çağrısını yineledi
12 Nisan 2018 Perşembe 13:23

MOSKOVA (AA) - Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Suriye’de gerilimi yükseltecek adım atılmamasının gerekli olduğuna inandıklarını söyledi.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Washington’un Suriye ile ilgili açıklamalarını titiz bir şekilde izlediklerini belirterek, “Suriye'de gerilimi yükseltebilecek herhangi bir adımın atılmamasının son derece gerekli olduğuna hala inanıyoruz. Bunun (gerginliği arttıracak adımın) Suriye'deki tüm çözüm süreci üzerinde son derece yıkıcı bir etkiye sahip olacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Suriye'deki Rus askerlerinin olası bir saldırıda zarar görmemesi için Rusya ile ABD askeri kurumları arasındaki bağlantı kanallarının aktif olduğunu vurgulayan Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD Başkanı Donald Trump ile şimdilik telefon görüşmesinin gündemde olmadığını dile getirdi.

Peskov, dün de benzer bir açıklama yaparak, “Tüm tarafların, bölgede zaten kırılgan olan durumu daha büyük ölçüde istikrarsızlaştırabilecek, provoke edilmiş herhangi bir adım atmaktan kaçınacağını ümit ediyorum.” demişti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×