Milyarder Alman iş adam Haub'tan umut kesildi

- Kayak yapmak için gittiği İsviçre Alpleri'nde geçen cumartesi kaybolan Alman iş adamı Haub'u bulma çalışmaları sonuçsuz kaldı

Milyarder Alman iş adam Haub'tan umut kesildi
12 Nisan 2018 Perşembe 21:50

CENEVRE (AA) - Kayak gezisi için gittiği İsviçre Alpleri'nde kaybolan Almanya'nın en zengin iş adamlarından "Tengellman" satış şirketinin sahibi Karl Erivan Haub'ın hayatından umudun kesildiği bildirildi.

İsviçre basınında yer alan haberlere göre, "Tengellman" perakende devinin varisi milyarder iş adamı Haub, geçen cumartesi günü kayak merkezi Zermatt'ta kayak turuna çıktıktan sonra oteline geri dönmedi.

İsviçre'deki arama kurtarma ekipleri şiddetli fırtınadan dolayı dün akşamdan bu yana helikopterlerin kalkış gerçekleştiremediğini belirterek, kurtarma çalışmaları yeniden başlasa dahi Haub'un sağ bulunma ihtimalinin çok az olduğunu açıkladı. İsviçre polisinin iş adamını deneyimli kayakçılarla arama çalışmalarının da sonuç vermediği öğrenildi.

Zermatt'taki kurtarma ekibinin sorumlusu Anjan Truffer, arama çalışmalarına son verdiklerini, iş adamının nerede kaybolduğuna dair ellerinde bir ipucu olmadığını bildirdi.

- Almanya'nın en zengin ailelerinden

çay ve kahve ithalatı ile 1867 yılında kurulan aile şirketinin beşinci kuşak yöneticisi olan kayıp iş adamı Haub'un babası Erivan Haub geçen ay ABD'deki çiftliğinde yaşamını yitirmişti.

Forbes dergisine göre Haub, yaklaşık 6,4 milyar dolar servete sahip.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×