Kremlin'den Soçi Zirvesi açıklaması

- Kremlin Sözcüsü Peskov, Cumhurbaşkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani arasında gerçekleşecek Soçi'deki zirvenin "Suriye Halkları Kongresi"nden bağımsız olacağını bildirdi

Kremlin'den Soçi Zirvesi açıklaması
16 Kasım 2017 Perşembe 19:56

MOSKOVA (AA) - Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasında Soçi'de düzenlenecek zirvenin, "Suriye Halkları Kongresi"nden bağımsız olacağını söyledi.

Peskov, Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya'nın Soçi kentinde 22 Kasım'da düzenlenecek üçlü zirvede, Suriye'nin ana gündem maddesi olacağını belirtti.

Üçlü zirvenin geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında gerçekleşen görüşmeden ayrı bir formatta olacağına dikkati çeken Peskov, "22 Kasım'da düzenlenecek zirve, Suriye'de siyasi çözüm, istikrar ve güvenliğin garantörü 3 ülke arasında yapılacak. Bu zirve aynı zamanda 'Suriye Halkları Kongresi'nden de bağımsız bir toplantı olacak. Söz konusu kongreye ilişkin bir tarih henüz belirlenmedi." diye konuştu.

Peskov, zirvede herhangi bir anlaşma imzalanıp imzalanmayacağına ilişkin soruya ise cevap vermedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×