Kerkük'teki operasyonda 7 DEAŞ militanı öldürüldü

- Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal: - ''Kerkük'ün kuzey batısında düzenlenen operasyonda 7 DEAŞ militanı öldürüldü'' - ''Öldürülenlerin arasında sözde DEAŞ'ın bölge sorumlusu da var''

Kerkük'teki operasyonda 7 DEAŞ militanı öldürüldü
14 Haziran 2018 Perşembe 14:55

KERKÜK (AA) - Irak'ın Kerkük kentinin kuzey batısındaki Dibis ilçesi yakınlarında Irak Federal Polis güçleri tarafından başlatılan operasyonda biri sözde bölge sorumlusu 7 DEAŞ militanının öldürüldüğü belirtildi.

Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kerkük'ün kuzey batısında düzenlenen operasyonda 7 DEAŞ militanı öldürüldü.'' ifadesini kullandı.

Operasyonun Irak Federal Polis güçleri tarafından başlatıldığına dikkati çeken Kemal, ''Öldürülenlerin arasında sözde DEAŞ'ın bölge sorumlusu da var. Bölgedeki saldırıları organize eden kişinin de öldürülenler arasında yer aldığı tespit edildi.'' şeklinde konuştu.

Bölgedeki derelerde çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiğini belirten Kemal, ''Operasyonda saldırı için kullanılmak üzere hazırlanan bomba düzenekleri de bulundu.'' dedi.


Etiketler; #kerkük

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×