Hollanda'dan emsal Filistin kararı

Hollanda, ülkede yaşayan 1948 sonrası doğumlu Filistinliler için emsal bir karar aldı. Daha önce 1948 sonrası doğumlular resmi olarak doğum yerini İsrail yada bilinmiyor olarak yazdırmak zorundaydı. Yapılan değişiklikle bu ülkede yaşayan Filistinliler kimlik belgelerinde Gazze ve Batı Şeria doğumlu olarak görünebilecek.

Hollanda'dan emsal Filistin kararı
10 Şubat 2019 Pazar 16:51

Hollanda, ülkede yaşayan ve 1948'ten sonra doğan Filistinliler'in doğum yerini resmi olarak Gazze ve Batı Şeria yazılmasına imkan verecek yasa tasarısını onayladı. Ülkede yaşayan Filistinliler doğum yerini daha önce İsrail ya da bilinmiyor olarak yazdırmak zorundaydı.

Hollanda'da geçtiğimiz cuma günü Devlet Sekreteri Raymond Knops, Temsilciler Meclisi'nde, ülkede yaşayan Filistinliler'in doğum yerini Gazze ve Batı Şeria olarak yazdırabileceklerini söyledi.

Filistin devletini tanımayan Hollanda, ülkede yaşayan Filistinliler'in doğum yerini İsrail ya da bilinmiyor olarak kayda geçiriyordu.

Knops'un duyurduğu kararla beraber ülkede yaşayan Filistinliler doğum yerini Gazze Şeridi, Barı Şeria ya da Doğu Kudüs olarak değiştirebilecek.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×