Hercai ne demek?

Hercai nedir, hercai kelimesinin anlamı nedir, hercai ne demek.... Hercai kelimesi Farsça'dan dilimize geçmiş bir kelimedir anlamı vefasız kişileri anlatmak için kullanılan bir terimdir. Hercai kararsız ya da çabuk karar değiştiren anlamlarına gelir.

Hercai ne demek?
19 Temmuz 2019 Cuma 19:30

Hercai kelimesi Farsça kökenli bir kelime olup vefasız anlamını taşır. Hercai verdiği sözde durmayan, çabuk karar değiştiren kişileri tarif etmek için kullanılır.

Hercai kelimesinin hikayesi

Hercai'nin baharda açan çok güzel renkli bir çiçek olduğu ve onu çok seven sevgilisinin diğer çiçeklerden onu kıskandığı için hiçbir çiçeğin açmadığı kış mevsiminde gözlerden uzak bir vakitte birlikte açmak istediğini söyler ve birbirlerine söz verirler. Kış gelir ve kardelen çiçeği karların arasından çıkar ve gözleri sevgilisini aramaya başlar ancak bir türlü sevgilisini göremez çaresiz boynunu büker. Verdiği sözü tutmayan sevgilisi Hercai çiçeği yüzünden sözünde durmayan vefasız sevgililer için bu kelime kullanılmaya başlamıştır. 

Hercai ne demek, anlamı nedir, hercai kelimesinin anlamı

Hercai kelimesi son dönemlerde Atv kanalında yayınlanan aynı adlı dizi ile yeniden gündemde. Dizideki Reyyan karakteri, Miran karakterini sık sık Hercai çiçeğine benzetir.

Kaynak: Son Haberler


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Meral - 4 ay önce
Hercai super yaaaaa ask ve mavi iyi final oldu