Güzellik uğruna plasenta yiyorlar - işte plasenta yiyen ünlüler

Holywood'un ünlü isimlerinden Tom Cruise'un basın karşısında yaptığı şaka, ünlü isimler arasında yeni ve iğrenç bir akımın başlamasına sebep oldu.

Güzellik uğruna plasenta yiyorlar - işte plasenta yiyen ünlüler
07 Şubat 2019 Perşembe 13:40

İlk olarak, Tom Cruise'un nişanlısı Katie Holmes doğum yapar yapmaz onun plasentasını yiyeceğini söylemesi üzerine başlayan akım sınırlarını aştı. Hollywood'un ünlü isimlerinin plasentalarını farklı şekillerde tüketmesi, başka yapacak birşey kalmadı mı dedirtti.

Kim Kardashian'ın başı çektiği iğrençlik hızlıca yayılmaya devam ediyor.

Bebeğin anne karnında tüm besinlerinin sağlanmasına yarayan kordon olan plasenta, rahimde bebeğin büyümesi ile beraber gelişen ve büyüyen bir parçadır ve doğumla birlikte vücuttan atılır. İçinde kalan besinlerin ve sıvının gençleşireceğini düşünen ünlüler, bu sıvıyı kapsül, krem ya da pişirmek sureti ile tüketiyor. Kim Kardashian, kendi bloğunda yaptığı paylaşımda, kendi plasentasını kapsüllere dönüştürdüğünü ve doğum sonrası depresyona iyi geldiğini söyleyerek hergün tükettiğini yazdı.

Gençleşmek ve depresyondan kurtulmak adına yapılan bu iğrenç eylem bazı ünlü isimlerin artık ne yapacaklarını iyice şaşırdıklarının açık bir göstergesi. Yeni bir pazar oluşmasına sebep olan eylem başkalarının plasentalarını satışa çıkartmalarına yol açtı.

Doğada sadece hayvanlarda görülen bir davranış türü olan plasenta yemek, islam dininde insanlara yasaklanmıştır. 

Özellikle, bu iğrenç uygulama Türkiye'de de son dönemlerde görülmeye başladı. Doğal olarak toplumumuza ve örf adetlerimize uymayan bu davranış şekli sorgulanıyor. Peki plasenta yemek ya da kullanmak caiz mi? 

Prof. Doktor Hayrettin Karaman hayvanlara ait plasenta, cenin ya da yenilebilir olmayan parçaların zaruret dışında, ihtiyaç hasıl olmadığı müddetçe kullanılamayacağını söylüyor. Kaldı ki, insana ait olan organlar, cenin, eş, plasenta ve benzeri organların kullanılması söz konusu bile olamaz. Ayrıca, islam alimleri insana ait hiçbir organın ya da vücudundan herhangi bir parçanın para ile alınıp satılamayacağını kesinlikle belirtiyor.

PLASENTA YİYEN ÜNLÜLERİN İSİM LİSTESİ

İşte, hiçbir bilimsel dayanağı olmamasına rağmen bu iğrençliğe imza atarak plasentalarını yiyen ve reklamına yapan ünlü isimlerden bir kaçı;

Alicia Silverstone

January Jones

Kim Kardashian

Kourtney Kardashian

Gaby Hoffman


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×