Gümüşhane’de kar yağışı

Gümüşhane’de dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından il genelinde 45 köy yolu ulaşıma kapanırken, il merkezinde kar kalınlığı 16 santimetre olarak ölçüldü.Gece yarısına kadar süren yağışın ardından...

Gümüşhane’de kar yağışı
08 Aralık 2017 Cuma 14:44

Gümüşhane’de dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından il genelinde 45 köy yolu ulaşıma kapanırken, il merkezinde kar kalınlığı 16 santimetre olarak ölçüldü.

Gece yarısına kadar süren yağışın ardından gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 2 derece olarak kayıtlara geçerken, Gümüşhane kent merkezine son 24 saatte düşen toplam kar miktarı ise 16 santimetreye ulaştı.

İl Özel İdaresi ekipleri ise sabahın ilk saatlerinden itibaren taşımalı eğitim yapılan köyler ile diyaliz hastalarının bulunduğu köyler öncelikli olarak karla mücadele çalışmalarına başladı. Merkez ilçede 10, Kürtün ilçesinde 15, Şiran ilçesinde 5 ve Torul ilçesinde 15 olmak üzere il genelinde toplam 45 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanırken, kapalı yolların gün içerisinde yoğun bir çalışmayla tekrar ulaşıma açılması planlanıyor.

Karayolu ağında bulunan Gümüşhane-Trabzon arasındaki Zigana dağı, Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun dağı, Gümüşhane-Bayburt arasındaki Vauk dağı, Gümüşhane-Kelkit arasındaki Pekün dağı ve Gümüşhane-Yağmurdere arasındaki Kostan dağı geçitlerinde yağış zaman zaman etkili olurken, özellikle Zigana geçidinde ulaşımın gece boyunca güçlükle sağlandığı, çok sayıda aracın yolda kalması nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar meydana geldiği bildirildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×