Gazeteler - 19 Nisan 2019 Cuma günün gazete manşetleri

19 Nisan 2019 Cuma günü çıkan gazetelerin manşetlerinde hangi haberler var, hangi gazete hangi konuyu öne çıkardı. 19 Nisan 2019 Cuma Sözcü, Yeni Şafak, Cumhuriyet ve Karar gazetelerinin manşetlerinde hangi haberler vardı? İşte günün gazete manşetleri

Gazeteler - 19 Nisan 2019 Cuma günün gazete manşetleri
19 Nisan 2019 Cuma 08:34

Türkiye'de 18 Nisan 2019 Perşembe günü yayınlanan gazetelerin manşetlerinde hangi konular öne çıktı, hangi gazete hangi konuyu manşetine taşıdı?

19 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA GAZETE MANŞETLERİ

Yenişafak gazetesi, Memur-Sen toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'nin bekası her hesabın üstünde" şeklindeki açıklamaları üzerinden manşetini oluşturdu. 

İstanbul'daki seçimler için "Sandıkta çok yönlü yolsuzluk var" ifadesini kullanan Star gazetesi, "İstanbul için özel tezgah" manşetiyle okuyucunun karşısına çıktı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Asıl gündemimiz ekonomi ve güvenlik" sözleriyle çıkan Aydınlık gazetesi, "Türkiye İttifakı Çağrısı" manşetiyle çıktı

>>GAZETE MANŞETLERİ TAMAMI

18 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA GAZETE MANŞETLERİ

CHP'nin İstanbul Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından gazetelerin büyük çoğunluğu manşetten duyurdu bu durumu. Türkiye gazetesi "Mazbata verildi, süreç bitmedi manşetiyle okur karşısına çıktı.

Sözcü gazetesi ise Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasını "Alın teri mazbatasını aldı" manşetiyle okuyucularına duyurdu. 

Akşam gazetesi ise, ABD eski devletbaşkanı Barack Obama'nın danışmanının sözlerini manşetten verdi. Danışman Jones, güvenli bölge önerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinlememek hata ettiklerini ifade etti.

Yenişafak ise "AK Parti seçimin iptali için YSK'ya başvurdu: 19 bin sahte görevli" manşetiyle çıktı.

17 NİSAN 2019 ÇARŞAMBA GAZETE MANŞETLERİ

Akşam gazetesi "25 bin seçmene 2 pusula verilmiş, büyükşehir pusulası verilmemiş" başlığıyla çıkarak İstanbul'daki yerel seçimlerde yaşananlara değindi. Manşet haberin spotunda ise, "AK Parti, İstanbul seçiminin iptali için YSK'ya başvurdu, 'verilmeyen oy pusulaları,' 'seçmen listelerindeki hükümlüler' delil olarak sunuldu.

Cumhuriyet gazetesi, "Tarihi sesleniş" başlığıyla çıkarak, "AKP'den olağanüstü itiraz geldi. CHP, baskı altındaki YSK'ye çağrı yaptı: Hukuktan ayrılma." şeklinde spota yer verdi.

Dünya gazetesi bugünkü manşetinde, "Tarıma milli holding geliyor" başlığıyla çıktı. Gazetenin spotunda ise, "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın hazırladığı 'Tarımda Milli Birlik Projesi"nin yarıntılarının ilk kez Dünya açıklıyor" denildi.

Karar gazetesi, "Son hamle iptal talebi" başlığıyla çıkarak AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin iptali için yaptığı başvuruyu manşetine taşıdı.

17 Nisan 2019 Çarşamba Sözcü gazetesi manşeti ise, "İmamoğlu Belediye binasına girmesin paniği" şeklinde oldu. Haber'de "AKP'nin İstanbul'daki oy sayımı bitmeden seçimin iptali ve yenilenmesi için başvurmasını hukukçular böyle yorumladı" iddasında bulunuldu.

16 NİSAN 2019 SALI GAZETE MANŞETLERİ

Akşam gazetesi, "Sahtekarlığın son kullanma tarihi olmaz" başlığıyla çıkarak Binali Yıldırım'ın dün İstanbul'da düzenlediği basın toplantısını manşetinden verdi. 

Birgün gazetesi ise 16 Nisan 2019 manşetinde "Amaç sayım değil krizi unutturmak" başlığını atarak, "İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, iktidarın kaybetme hazımsızlığı yaşadığını söyledi. CHP sözcüsü Faik Öztrak ise AKP ile MHP'nin ekonomik krizi unutturmak için işi sürekli olarak yokuşa sürdüğünü dile getirdi" şeklinde habere spot attı.

Cumhuriyet gazetesi ise "Bitsin bu tiyatro" başlığıyla çıkarak Binali Yıldırım"ın "halkın seimine murdar dediğini hatırlatarak son engelleme girişinin YSK'dan döndüğünü yazdı. Gazete, "Halk artık mazbatayı bekliyor" başlığını atarak, "CHP'liler ve yurttaaşların Maltepe'de oyların sayıldığı Türkan Saylan Kültür Merkezi önündeki bekleyişi dün de sürdü. YSK'nin iptal kararı sevinçle karşılanırken CHP yöneticileri, "Nihayet hukuk ayıbından dönülmüştür" dedi." şeklinde spot yazdı.

Dünya gazetesi "Kara kıtada sınırları kaldıran fırsat" manşetiyle çıkarak Afika'nın kendi içindeki sınırları kaldırarak dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesi haline geleceğini yazdı.

Karar gazetesi, "Seçim murdar oldu" diyen Binali Yıldırım'ın dünkü sözlerini manşetine taşıdı. Gazete haberin spotunda, "AK Parti seçimden yenidne yapılsın itirazına hazırlanırken, 'Bu sayımlarda o kada reksiklir olduunu gördük ki insan hayrete düşüyor. Bu seçim murdar olmuş bir seçimdir. Murdar olmuş etin kavurması olmaz' dedi." cümlelerine yer verdi.

Sözcü gazetesi 16 Nisan 2019 Salı günkü manşetkinde "Yıldırım'ın kardeşi de kaydırılmış seçmen çıktı" manşetiyle çıkarak, "AKP İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın kardeşi Eyüp Yıldırım'ın, Tuzla'da ikamet ettiği  halde, seçmen kaydının Çekmeköy'de olduğu belgelendi." şeklinde iddialarda bulundu.

15 NİSAN 2019 PAZARTESİ GAZETE MANŞETLERİ

İşte 15 Nisan 2019 Gazete Manşetleri: 

Akşam gazetesi, "Emisyona medeni takip" şeklindeki başlığıyla Çevre Bakanlığı tarafından oluşturulan yeni sistemin kurulacağını yazdı. 

Cumhuriyet gazetesi, "Hukuk rezaleti" başlığıyla Yüksek Seçim Kurulu'nun iktidar blokunun skandalarına seyirci kaldığını ileri sürerek Maltepe'de 400 sandığın üçüncü kez sayılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

CHP'nin İstanbul'da seçimin iptal edilmesi ihtimallerinden duyduğu rahatsızlık da yine Cumhuriyet'in bugünkü sayısında yer alan bir başka haber oldu.

Karar gazetesi , "S-400'de yüksek tansiyon" başlığıyla çıkarak spotunda şöyle devam etti: Whashington, Türkiye ile masadaki en ciddi kriz başlıklarından olan S-400'ler konusunda ipleri daha geriyor. Daha öcne Türkiye'nin NATO üyeliğini masaya koyan ABD yönetimi şimdi de Rus hava sauvnuma sisteminin alınması halinde Ankara'yı ekonomik yıkımla tehdit etti.

15 Nisan 2019 Sözcü gazetesi manşeti de İstanbul'daki yeniden sayımı manşetine taşıyarak, "Say Say Bitmiyor" başlığını kullandı. Manşet haberinin spotunda ise, "Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alabilmesi için Maltepe'deki sayımın bitmesi gerekiyor. Ancak AKP ve MHP yeniden itiraz etti. Sandıklar 3'üncü kez sayılacak" ifadeleri kullanıldı.

Yeni Şafak gazetesi ise 15 Nisan manşetinde "Yargıya hesap verecekler" başlığıyla Maltepe'de ilçe seçim kuruluna suç duyurusu notuyla bir haber paylaştı. Haberde, "Maltepe'de şaibeler ve sandık sahtekarlıkları yargıya taşındı. Ak Parti, Maltepe İlçe seçim Kurulu Müdürü Emel Kaplan ile sandık kurulu başkanları ve üyeleri hakkında, "görevi kötüye kullandıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Başsavcılığa verilen dilekçede bu görevlilerin seçim sonucunu doğrudan etkilediğine dikkat çekildi" şeklinde yazıldı.

Kaynak: Son Haberler


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×