FOX TV kimindir, sahibi kimdir?

Türkiye'nin en çok izlenen kanallarından biri olan FOX TV ile ilgili pek çok sorunun yanıtı aranıyor. FOX TV'nin sahibini merak eden vatandaşlar FOX TV kimindir? diye araştırmalar yapıyor.

FOX TV kimindir, sahibi kimdir?
24 Mayıs 2019 Cuma 17:48

FOX TV kimin, sahibi kimdir? sorularının yanıtı internet üzerinden soruşturuluyor. 

FOX TV, News Corporation tarafından kurulan ve 24 Şubat 2007 yılında yayın hayatına başlayan uluslararası bir televizyon kanalıdır. Öte yandan kanal Türkiye'de yayın yapmaktadır. Ve izleyici tarafından severek takip edilen bir çok programı ve dizisi bulunmaktadır. 

Rupert Murdoch'un sahibi olduğu kanal, Türkiye pazarına İhlas Holding bünyesinde yayın yapan TGRT kanalının isim ve yayın haklarını satın alarak girdi. 

2013 yılından bu yanan "Ailemizin kanalı" sloganı ile hedeflediği kitleyle buluşan kanalın yayın dili ise Türkçe'dir. 

Fatih Portakal'ın sunduğu FOX Ana Haber bülteni ile en çok izlenenler arasına sıkça giren kanalın yayın merkezi İstanbul Zeytinburnu'ndadır.

Uydu anten, kablo TV ve özel yayın kuruluşları aracılığıyla Türkiye genelinde seyirci kitlesine ulaşabilen kanalın kardeş kanalları Fox Life, Fox Crime ve Fox Sports gibi kanallardır.

Teledünya üzerinde 29. Kanal tarafından gösterilmekte olan Fox’un 16:9 resim formatı ile yayınlanmakta olduğu bilinmektedir. Kanalın eski adı TGRT’dir.

Rupert Murdoch Kimdir?

Rupert Murdoch, İskoçya kökenli Avustralyalı bir ailenin oğlu olarak Melbournebilini şehrinde dünyaya geldi. Birinci Dünya Savaşı yıllarında 'Çanakkale Savaşı' haberleriyle adını duyuran babası Keith de Avustralya gazeteciliğinin öncülerinden biridir. Babasının vefatının ardından kendisine kalan küçük bir yayınevinin başına geçti. 29 yaşında patron olan Murdoch, borç ve kredi ile yeni gazeteler satın alarak meyda sektörüne hızlı giriş yaptı. Kredilerden oluşan borçlarını ödemek durumunda olan iş adamı bulvar gazeteciliğine yönelerek okuyucu kitlesini arttırdı. Daha sonra radyo sektörüne giren Murdoch, ilk televizyon kanalı olan Kanal 9 ile TV sektörüne girdi. 

FOX TV SATILDI

Türkiye'de ve bazı ülkelerde yayın yapan FOX TV dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Walt Disney tarafından satın alındı. Şirket eğlence sektöründe dünyanın en büyük şirketi olarak biliniyor.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×