Dünyanın en kilolu kadını Abdulati adım adım sağlığına kavuşuyor

- Abdulati'nin kardeşi Şeyma: "İman şu an çok iyi durumda. Tedavi süreci böyle devam ederse bir yıl içerisinde 100 kilonun altına düşmesini bekliyoruz"

Dünyanın en kilolu kadını Abdulati adım adım sağlığına kavuşuyor
27 Haziran 2017 Salı 16:07

KAHİRE (AA) - Dünyanın en kilolu kadını olduğu tahmin edilen 500 kilo ağırlığındaki Mısırlı İman Ahmed Abdulati, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'de geçirdiği 50 günlük tedavi sürecinin ardından, kol ve bacaklarını hareket ettirebiliyor.

AA muhabirine konuşan, Abdulati'nin kardeşi Şeyma, "İman şu an çok iyi durumda. Tedavi süreci böyle devam ederse bir yıl içerisinde 100 kilonun altına düşmesini bekliyoruz." dedi.

Şeyma, kardeşinin ayaklarını hareket ettirebildiğini, beslenme sırasında da kendi kollarını kullanabildiğini anlattı.

Hastane yetkililerinin kardeşinin şu anki kilosuyla ilgili kendilerine bir bilgi vermediğini aktaran Şeyma, "İman, Ramazan Bayramı sonrası bazı estetik ameliyatlar geçirecek. Kardeşimin tedavisi farklı dallarda 20'den fazla uzmandan oluşan bir ekip tarafından takip ediliyor." diye konuştu.

Bu yılın başlarında Hindistan'ın Mumbai kentinde geçirdiği bir dizi ameliyatın ardından 100 kilo veren Abdulati, tedavisine Abu Dabi'deki Burjeel Gelişmiş Cerrahi Hastanesi'nde devam ediyor.

500 kiloluk ağırlığıyla dünyanın en kilolu kadını olduğu tahmin edilen Abdulati, mide ameliyatı için bu yılın başlarında Mısır'ın İskenderiye ilinden Hindistan'ın Mumbai kentine götürülmüştü.

Şu an 36 yaşında olan Mısırlı kadın, 5 kilogram olarak doğdu. 11 yaşına geldiğinde parazit enfeksiyonu nedeniyle vücuttaki bazı bölgelerin şişmesi olarak nitelendirilen "fil hastalığı" teşhisi konulan Abdulati, hastalığının ardından ayağa kalkamadığı için hızla kilo aldı. Daha sonra felç geçirerek yatağa mahkum olan Abdulati yıllarca evden çıkamadı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×