Başbakan Yıldırım Azerbaycan'a geldi

BAKÜ (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak "TUR" ile TSİ 11.55'te Azerbaycan'a geldi.Başbakan Yıldırım'ı, Haydar Aliyev Havalimanı'nda, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmud Memmedguliyev ile Türkiye'nin...

Başbakan Yıldırım Azerbaycan'a geldi
14 Mart 2018 Çarşamba 12:01

BAKÜ (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak "TUR" ile TSİ 11.55'te Azerbaycan'a geldi.

Başbakan Yıldırım'ı, Haydar Aliyev Havalimanı'nda, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmud Memmedguliyev ile Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ve diğer yetkililer karşıladı.

Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar, MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ve eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin de Azerbaycan'a geldi.

Azerbaycan temasları kapsamında, bugün Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek Başbakan Yıldırım, Azerbaycan Meclis Başkanı Oktay Esadov ve Azerbaycan Başbakanı Artur Rasizade ile görüşecek.

Yıldırım, Azerbaycan temaslarının ikinci gününde 6. Küresel Bakü Forumu'na katılacak, foruma katılan ülkelerin liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirecek.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×