Ambulansı engelleyen şoföre şimdi hakkettiği ceza istendi

İstanbul'da hasta taşıyan ambulansa yol vermeyerek direksiyon sık sık ambulansın önüne kıran şoföre verilen para cezalarının azlığı tepki çekmişti. O şoför hakkında bir son dakika gelişmesi var. Buna göre savcı, bütün Türkiye'nin tepkisini çeken o şoför hakkında hapis cezası talep etti.

Ambulansı engelleyen şoföre şimdi hakkettiği ceza istendi
16 Nisan 2019 Salı 15:18

İstanbul Bahçelievler'de Muhammed Efkan Yetişmiş adındaki bir trafik magandası sürücü, tepe lambaları yanan ambulansın önüne kasıtlı olarak direksiyon kırarak bir süre sonra kaçmıştı.

Yetişmiş (23) hakkında, "Trafik güvenliğini tehlikeye sokma" ve "Görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından, 9 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede; şüpheli Muhammed Efkan Yetişmiş'in, sirenlerini çalarak yol almak isteyen ambulansa kasten yol vermediği, ambulansın geçtiği şeride geçerek fren yaptığı, önüne aracını kırdığı, kamu görevi görmekte olan ambulansın görev yerine dönüşünü-gidişini ısrarla yol istemesine rağmen cebir ve tehdit kullanmak suretiyle engellediği, trafik akışını tehlikeye soktuğu belirtildi.

PARA CEZASI AZ BULUNMUŞTU, ŞİMDİ YENİ CEZA İSTENDİ

Öte yandan Yetişmiş'e; olay günü "Saygısızca araç kullanmak" suçundan 108 TL, "Geçilen aracın geçilme kurallarına uymaması" suçundan 108 TL, "Şerit izleme değiştirme kurallarına uymamak" suçundan ise 108 TL olmak üzere toplam 324 lira idari para cezası kesilmişti.

Şüpheli Yetişmiş hakkında, "Trafik güvenliğini tehlikeye sokma" ve "Görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından 9 aydan 5 yıla kadar hapsi istendi. Şüpheli Yetişmiş, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×