AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı

- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: (2) - "Hepinize sesleniyorum; nerede, bildiğiniz, bulduğunuz bir FETÖ terör örgütü mensubu varsa bunu bizlere muhakkak bildireceksiniz. Eğer bildirmiyorsanız sorumlusunuz. Bu ümmeti, bu milleti parçalayanlara bunun hesabını sormaya devam edeceğiz. - "Bakınız, Amerika'da bey bey Pensilvanya'da çiftlikte yaşıyor değil mi? Herhalde buradan bir şeyler anlamanız lazım. Amerika bunu niye vermiyor, herhalde buradan da bir şeyler anlamanız lazım. Öyleyse burada bu çalışmayı birlikte yürüteceğiz. Siz hangi mahallede kim var, bunları gayet iyi bilirsiniz. Bulacaksınız, biz de araştıracağız, inceleyeceğiz, hukuk içinde gereğini de yapacağız." - "Milletimizle bağımızı, irtibatımızı hiç koparmadık. Şahsi ikbal kaygısıyla değil, sadece ve sadece ülkeye hizmet için siyaset yaptık. Bütün koltukların, makamların geçici olduğunu; baki olanın geride hoş bir sada bırakmak olduğunu, meselenin hayırla, saygıyla, tazimle anılmak olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmadık. Bu süreçte elbette nefesi kesilenler, soluğu yetmeyenler, niçin siyaset yaptıklarını unutanlar oldu." - "Bu dönemde makam, mevki sarhoşluğuna kendini kaptıranlar, dünyevi ihtiraslarının peşine düşenler oldu. Her adımı meşakkatlerle dolu bu imtihanı hakkıyla veremeyenler elbette çıktı. Bugün onların hiçbiri aramızda yok. Şayet bir şekilde kendilerini gizleyerek hala etrafta dolaşanlar varsa onların da hesaplarının görüleceği günler yakındır. Ama unutmayın, hamdolsun AK Parti'nin ana omurgası sapasağlam ayaktadır."

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı
25 Haziran 2017 Pazar 17:05

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hepinize sesleniyorum; nerede, bildiğiniz, bulduğunuz bir FETÖ terör örgütü mensubu varsa bunu bizlere muhakkak bildireceksiniz. Eğer bildirmiyorsanız sorumlusunuz. Bu ümmeti, bu milleti parçalayanlara bunun hesabını sormaya devam edeceğiz." dedi.

Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma programında, demokrasi, insan hakları, özgürlükler, adalet gibi kavramların içinin boşaltılmasının, bu değerler etrafında kendilerine bir gelecek inşa etmenin heyecanıyla Batı'ya sempati duyan toplumları hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Batı toplumlarının da aynı bu içi boşaltılmış değerlerin yıkılışının sancılarını çektiğini belirten Erdoğan, "Biz hem kendimiz hem de tüm insanlık için bu kötü gidişin önünü kesmenin çabası içerisindeyiz. Ülkemizin içinden geçtiği kritik dönem, AK Partililer olarak bizlere, milletimiz ve tarih önünde çok önemli sorumluluklar yüklüyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen 15 yılda Türkiye'yi kronik siyasi, ekonomik, sosyal sorunlarından kurtarıp, ülkeyi bugünkü seviyesine getirme başarısını hep birlikte gösterdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İnşallah önümüzdeki dönemde de 2023 hedeflerimize ulaşmayı yine hep birlikte başaracağız. 14 Ağustos 2001 tarihinde 'Bismillah' diyerek çıktığımız bu yolculukta, 15 yılda girdiğimiz tüm seçimleri, milletimize hizmet ettiğimiz, ülkemizi ileriye taşıdığımız için kazandık. Milletimizin hislerine tercüman olduğumuz, her vatandaşımızın sıkıntısını yüreğimizde hissettiğimiz için bugün hala iktidardayız. Her akşam başımızı yastığa koyduğumuzda 'Bugün Hak ve halk için ne yaptık?' Bu soruyu sorarak sürekli kendimizi murakabeye tabi tuttuğumuz için milletimizin gönlündeki yerimizi koruyoruz. İktidarın yolunu içerideki ve dışarıdaki vesayet odaklarında görmediğimiz, sadece ve sadece milletimize bakarak yönümüzü tayin ettiğimiz için itibarımızı kaybetmedik. Unutmayın manşetlerle çarpışa çarpışa, ülkemize, partimize kurulan tuzakları boza boza bugünlere ulaştık."


- "AK Parti'nin ana omurgası sapasağlam ayaktadır"

Erdoğan, bu yola sadece başlarını değil, bedenlerini, vücutlarını ve bütün ruhlarını koyduklarını vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ofislerimizin, parti binalarımızın konforunda siyaset yapma kolaycılığına kapılmadık. Birileri gibi fildişi kulelere kendimizi hapsetmedik. Milletimizle bağımızı, irtibatımı hiç koparmadık. Şahsi ikbal kaygısıyla değil, sadece ve sadece ülkeye hizmet için siyaset yaptık. Bütün koltukların, makamların geçici olduğunu, baki olanın geride hoş bir sada bırakmak olduğunu, meselenin hayırla, saygıyla, tazimle anılmak olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmadık. Bu süreçte elbette nefesi kesilenler, soluğu yetmeyenler, niçin siyaset yaptıklarını unutanlar oldu. Bu dönemde makam, mevki sarhoşluğuna kendini kaptıranlar, dünyevi ihtiraslarının peşine düşenler oldu. Her adımı meşakkatlerle dolu bu imtihanı hakkıyla veremeyenler elbette çıktı. Bugün onların hiçbiri aramızda yok. Şayet bir şekilde kendilerini gizleyerek hala etrafta dolaşanlar varsa onların da hesaplarının görüleceği günler yakındır. Ama unutmayın, hamdolsun AK Parti'nin ana omurgası sapasağlam ayaktadır."

Kendisinin bu anlamlı bayram gününde ricası olduğunu dile getiren Erdoğan, "Bugün bayramın birinci günü. Tüm yakınlarınızı muhakkak ziyaret edin. Tüm konu komşu ziyaret edin. Onlara bayram mesajınızı iletin. Bayram bizim için bütün dargınlıkların, kırgınlıkların bir kenara bırakılması gerektiği gündür. Biz ne yapacağız? Dostları artıracağız, düşmanları da azaltacağız. Bunun gayreti içerisinde olalım." şeklinde konuştu.


- "Bu milleti parçalayanlara bunun hesabını sormaya devam edeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teşkilat Başkanlığı'nın hazırlıkları yaptığını, bayramdan sonra artık gerek illerde, gerek ilçelerde, beldelerde kongreler silsilesi içerisinde çalışmalarını başlatacaklarını söyledi.

Bu yıl sonuna kadar ya da ocak, şubata kadar bu çalışmaları hızla tamamlamanın gayreti içerisinde olacaklarını aktaran Erdoğan, "İstiyoruz ki bu metal yorgunluğunu giderelim, çok daha güçlü şekilde inşallah 2019 martına, kasımına hazırlanalım. Bu bizim çok çok önemli. Çünkü arkadan bir de ne geliyor? Olağan büyük kongremiz geliyor. Bunu da yapacağız. Bütün bunlarla Türkiye'de AK Parti farklı bir geleneği ortaya koymuş olan partidir. Bunu göreceğiz ve göstereceğiz ve bu dayanışmamız, bu birlikteliğimiz birçok yerlere farklı bir mesaj olacaktır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bunu yapmak zorunda olduklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Zira kimse birbirinden ne gücenecek, ne gocunacak. Çünkü güçlü bir teşkilat olmadıktan sonra, zafere ulaşmak da kolay olmayacaktır. Her şey oradan geçiyor ve bunu yaparken ana kademede yapacağız, kadın kollarında, gençlik kollarında yapacağız. Hepsinde de bunu gerçekleştireceğiz. Görüldüğü gibi inşallah önce olağanüstü kongrede 30 yaşın altında genç kardeşlerimiz partimizin merkez karar yönetim kuruluna girdi. Olağan kongrede bu sayı daha da inşallah artacak ve 2019 yerel seçimlerinde bunlar daha da artacak. Daha da ileri gidiyorum, inşallah 2019 parlamento seçimlerinde bunu çok daha farklı bir seviyeye yükselteceğiz. Şunu unutmayın, AK Parti bu ülkede ilklerin partisidir olmaya da devam edecektir. Hele hele FETÖ terör örgütüyle, hepinize sesleniyorum; nerede, bildiğiniz, bulduğunuz bir FETÖ terör örgütü mensubu varsa bunu bizlere muhakkak bildireceksiniz. Eğer bildirmiyorsanız sorumlusunuz. Bu ümmeti, bu milleti parçalayanlara bunun hesabını sormaya devam edeceğiz. Bakınız, Amerika'da bey bey Pensilvanya'da çiftlikte yaşıyor değil mi? Herhalde buradan bir şeyler anlamanız lazım. Amerika bunu niye vermiyor, herhalde buradan da bir şeyler anlamanız lazım. Öyleyse burada bu çalışmayı birlikte yürüteceğiz. Siz hangi mahallede kim var, bunları gayet iyi bilirsiniz. Bulacaksınız, biz de araştıracağız, inceleyeceğiz, hukuk içinde gereğini de yapacağız. Asla buralarda taviz veremeyiz."

Erdoğan, sözlerini şair Abdurrahim Karakoç'un "Bayramlar Bayram Ola" şiirinden okuduğu şu dizilerle tamamladı: "Yaza dönsün kışınız, bayramlar bayram olsun / Dert görmesin başınız, bayramlar bayram olsun / Otlar, dikenler dolsun Nemrutların çanına / Kolay gelsin işiniz, bayramlar bayram olsun."

Programın sonunda AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Nazar Ayeti'nin yazılı olduğu tablo takdim etti.

(Bitti)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×