Adana'da foseptik çukurunda 4 kişinin ölümü

- Aladağ ilçesinde foseptik çukurunda hayatını kaybeden 4 kişinin cenazeleri askeri helikopterle il merkezine getirildi - Aladağ Belediye Başkanı Akgedik: "Eve misafirliğe gelen kadın, foseptik çukurunun üstünde oturuyormuş. Çukurun kapağı kırılmış, kadın içine düşmüş" - "Bunu gören ev sahibi girmiş içeri. Ev sahibi de kuyunun içinde kalmış. Sonra yoldan geçen 2 genç arkadaşımız olayı görüp müdahale etmiş. Onlar da içeri girmiş ancak çıkamamış yoğun bir metan gazından dolayı"

Adana'da foseptik çukurunda 4 kişinin ölümü
26 Haziran 2017 Pazartesi 00:33

ADANA (AA) - Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşerek vefat eden kadın ile onu kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi askeri helikopterle il merkezine getirilip, otopsi işlemleri için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İlçeye bağlı Meydan Yaylası'nda, foseptik çukuruna düşerek hayatını kaybeden Serpil Kurt ile onu kurtarmak isterken yaşamlarını yitiren Erol Karakuş, Cihat Cihan ve Harun Cihan'ın cenazeleri askeri helikopterle bölgeden alınıp Adana Havalimanı'na getirildi.

Cenazeler buradan ambulanslara alınıp otopsi işlemleri için Adana Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Acı haberi alarak gelen ölenlerin yakınları da birbirlerine sarılarak ağladı.

- Belediye Başkanı olayı anlattı

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik ise olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra yaptığı açıklamada, acı bir gün yaşandığını söyledi.

İlçede son dönemlerde acı olayların meydana geldiğini hatırlatan Akgedik, yaşanan olayı ise şöyle anlattı:

"Eve misafirliğe gelen kadın, foseptik çukurunun üstünde oturuyormuş. Çukurun kapağı kırılmış, kadın içine düşmüş. Bunu gören ev sahibi girmiş içeri. Ev sahibi de kuyunun içinde kalmış. Sonra yoldan geçen 2 genç arkadaşımız olayı görüp müdahale etmiş. Onlar da içeri girmiş ancak çıkamamış yoğun bir metan gazından dolayı. Ölen vatandaşın kardeşini iple aşağı doğru sarkıtmaya çalışmışlar. İçeri girdikten sonra ‘Beni geri çekin, nefes alamıyorum.’ demiş. Onu geri çıkarmışlar. Bu arada sağlık ve itfaiye ekibi gelmiş. 2 kişinin cenazesini vatandaşlar iple, 2 kişiyi itfaiye çıkarmış.”

Öte yandan, 4 kişiyi kurtarmak için foseptik çukuruna giren ancak içerdeki gaz nedeniyle nefes alamayarak geri çıktığı belirtilen Hasan Karakuş jandarma ekiplerine ifade verdi.

Olay yerinde jandarma ekipleri detaylı inceleme yaptı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×