Zafer Şahin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Zafer Şahin kimdir, nerelidir, kimdir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? Gazeteci Şahin, hemen hemen her akşam televizyon kanallarında çıktığı programlarda bilgi birikimi ve sakin kişiliğiyle muhataplarına verdiği isabetli cevaplarla dikkatleri üzerine çeken bir isimdir.

Google Haberlere Abone ol

Zafer Şahin kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? Televizyon ekranlarında son dönemlerde özellikle de CHP'li isimlerin iddialarını çürüttüğü konuşmalarıyla öne çıkan isimler arasında yer alan Zafer Şahin'in kim olduğu merak ediliyor. Haber kanallarının tartışma programlarında sık sık rastlanan, bu programların aranan isimleri arasında yer alan Zafer Şahin, yaptığı isabetli yorumlar, olaylara farklı bakış açıları, konular üzerindeki hakimiyeti ona büyük avantaj sağlıyor. Peki, Zafer Şahin kimdir?

Gazeteci Zafer Şahin

 

Gazeteci Zafer Şahin aslen İzmirli ilimizdendir.

Şahin 47 yaşındadır.

Zafer Şahin Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisidir.

Gazeteciliğe de doğup büyüdüğü şehin olan İzmir'de başladı. 

Yeni Asır Gazetesi'nin Ankara temsilciliği ve Meclis muhabirliği yaptı. 

Aynı gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu.

Gazeteci Zafer Şahin
Zafer Şahin

 

Gazeteci Zafer Şahin, özellikle son dönemlerde televizyon kanallarında yayınlanan tartışma programlarının aranan isimlerinden birisi haline geldi. 

AK Parti ve hükümetine yönelik eleştirilere genellikle cevap niteliğinde konuşmalar yapan Zafer Şahin, yer yer muhataplarını ortaya koyduğu gerçeklerle zor durumda bırakmayı başarıyor.

Özellikle de CHP yandaşı gazeteciler ile CHP'li siyasetçilerin sık sık karşısında zor durumda kaldığı anlar yaşanıyor.

Zafer Şahin, haber ve yorum programlarının aranan isimleri arasında yer almasının yanında, yaptığı isabetli tespitler de dikkat çekiyor.

İŞTE ZAFER ŞAHİN BİYOGRAFİSİ

Zafer Şahin 1973 yılında İzmir'de doğdu. 

İlk ve ortaöğretimini İzmir'de tamamladı. Yine İzmir'de gazeteciliğe başladı. 2008 yılında Parlamento Muhabiri olarak başladığı Yeni Asır Gazetesi (İzmir bölgesi gazetesi) serüvenini uzun bir dönem Ankara Temsilcisi olarak sürdürdü. Daha sonra Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu. Kasım 2017'de görevini bıraktı.

Kariyerine Takvim Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi olarak devam etti.

2017 yılında Turkuvaz yayınlarından çıkan "Kestanepazarı’nın Sahte Mesihi" adlı kitabın yazarıdır. 

 

Yorumlar