Funda Demir kimdir? Eşini neden öldürdü?

Yazar Funda Demir, boşandığı eşini öldürdü. Cinayet sonrası gözaltına alınan Demir, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Peki, Funda Demir kimdir?

Google Haberlere Abone ol
Yazar Funda Demir kimdir? Eşini neden öldürdü?

Funda Demir kimdir, nerelidir, neden eşini öldürdü soruları merakla soruluyor. Boşandığı eski eşini öldürdüğü için tutuklanarak cezaevine gönderilen Demir'in kim olduğu merakla araştırılıyor.

FUNDA DEMİR KİMDİR? NEDEN EŞİNİ ÖLDÜRDÜ?

Funda Demir, İstanbul'da yaşayan bir sanat yazarıdır. İki yıl önce sorunlar yaşadığı eşi Mustafa Çapar'dan boşandı. 

Kimya Öğretmenliği mezunu olan Demir, tiyatro ve sanatla ilgileniyordu.

Gelen son dakika haberine göre, boşandıktan sonra da görüşmeye devam eden çiftin yer yer çocukları önünde tartışmalar yaşadığı belirtildi. 

Funda Demir kimdir? Eşini neden öldürdü?
Funda Demir tutuklanarak ceazevine gönderildi

 

En son yaşanan tartışma da yine çocukları önünde cereyan etti. Tartışma sonrasında Demir, eski eşi Mustafa Çapar'ı öldürdü. 

Beşiktaş, Akatlar mahallesinde dün saat 00.45 sıralarında meydana gelen olayda bir ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri Mustafa Çapar (49)'ın boğazı kesilerek öldürülmüş bir halde bulmuştu.

Yapılan çalışmada Mustafa Çapar'ı eski eşi sanat yazarı Funda Demir'in öldürdüğü belirlenirken, şüpheli olayın hemen ardından gözaltına alındı.BOŞANDIĞI EŞİNİ KATLETTİYapılan soruşturmada çiftin 22 yıl evli kaldıktan sonra 2 yıl önce boşandıkları belirlendi.

19, 15 ve 7 yaşlarında 3 çocuğu bulunan çiftten, mali müşavirlik şirketi bulunan Mustafa Çapar'ın akşam saatlerinde 47 yaşındaki Funda Demir'in evine geldiği tespit edildi.

Çiftin evin üst katında tartıştıkları ardından Funda Demir'in bıçakla cinayeti işlediği öğrenildi. Çiftin zaman zaman boşandıktan sonra bir araya geldikleri ve tartışmalar yaşandığı öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Funda Demir'in tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Demir, Kimya Öğretmenliği lisansıyla mezun olduğu üniversite yıllarında kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerinde faaliyet gösterdi.1999-2006 yılları arasında İstanbul'da öğretmen olarak görev yaptı.

Ardından on yıl özel bir şirkette proje yönetiminde çalıştı. Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılında profesyonel çalışma hayatını bırakarak edebi anlamda yazın ve okuma çalışmalarına dahil olmaya başladı.

Funda Demir'in daha çok gerilim, korku, psikolojik romanları analiz ettiği öğrenildi. Kendisini "Sanat Yazarı" olarak tanımlayan Demir en son, Oxford Üniversitesi'nden Prof. Kevin Dutton tarafından yazılmış "Olağan Psikopatlar" adındaki kitabı değerlendirmişti.

Yorumlar