FOX'un 'Emekliden kesinti' haberi yalanlandı

FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu haber programında ileri sürülen, "Emekli maaşlarından kesinti" yapılacağı yönündeki haber yalanlandı.

Google Haberlere Abone ol

FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu haber programında ortaya atılan "Emekliden kesinti" haberine yalanlama geldi. Daha önce yaptıkları birçok haberi yalanlanan FOX'un bu haberi de bizzat SGK tarafından yalanlandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, emekli maaşlarına ilişkin açıklamada bulundu. Kurumun açıklamasına göre emekli maaşlarından kesinti yapılacağına dair iddiaların yalan olduğu ve böyle bir çalışmanın gündemde olmadığı bildirildi.

Kurum'dan yapılan açıklama şöyle: Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür:

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.

Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar