FOX TV'den Fatih Portakal'a şok, anında kapattırdı

Fatih Portakal, son dönemlerde gazeteciler tarafından sıklıkla başvurulan bir yol olan Youtube'da kanal açma girişiminde bulundu. Ancak, çalıştığı FOX TV buna müsaade etmedi, Portakal, kanalı açtığı gibi kapatmak zorunda kaldı. Öte yandan, Portakal'ın girişimi, Sputnik News'in benzer şekilde hareket eden 3 gazeteciyi kovduğu olayı akla getirdi.

Google Haberlere Abone ol
FOX TV'den Fatih Portakal'a şok, anında kapattırdı

Gazeteci ve FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, birkaç saat önce YouTube kanalını açtığını duyurduğu twitini silerek Youtube kanalını kapattığını açıkladı. Portakal, Youtube kanalının şirket kuralları gereği kapattığını duyurarak, "Youtube kanalımı açtığım gün kapatmak değil, kullanmamak mecburiyetindeyim. Şirket kuralları gereği yapamayacağım bildirildi. Kural kuraldır." dedi.

Gazeteci ve FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Youtube kanalı açtığını 'Artık Youtube'dayım. Sürprizlere hazır olun' şeklinde duyurmuştu. Bu duyurudan sonra YouTube kanalını kullanmamak zorunda olduğunu ifade eden Fatih Portakal, "YouTube kanalımı açtığım gün kapatmak değil, kullanmamak mecburiyetindeyim. Hayatin içinden bilgilendirme amaçlı bir mecra olacağını planlamıştım. Şirket kuralları gereği yapamayacağım bildirildi. Kural kuraldır. Bugün olamasa da gelecekte yaparım. Bilgilendirmek istedim." ifadelerini kullandı.

Portakal ayrıca kişisel Twitter hesabından YouTube kanalı açtığını duyurduğu twitlerini  de sildi.

İşte Portakal'ın paylaştığı o mesaj:

FOX TV'den Fatih Portakal'a şok, anında kapattırdı

Yorumlar