Fırat Delikanlı isimli gencin yaptığı işkence tepkilere neden oldu

Fırat Delikanlı veya gerçek adıyla Fırat Kaya sorusu Twitter'da ortaya çıkan şiddet fotoğraflarından sonra gündeme geldi.

Google Haberlere Abone ol

Fırat Delikanlı lakabıyla bilinen Fırat Kaya nereli, neden gündeme geldi? Twitter üzerinden yayılan şiddet içerikli fotoğraflar sonrasında Fırat Delikanlı Tutuklansın şeklinde tag açıldı. Peki, kimdir bu Fırat Delikanlı, neden tutuklanması isteniyor?

Fırat Kaya, Kocaeli ilinde yaşayan 30'lu yaşlarda bir kişidir; ancak sıradan bir kişi değil, şiddet eğilimli, birçok kişiye şiddet uygulayan kişi olarak biliniyor.

Son olarak İnstagram üzerinden yayınladığı bir bir fotoğrafta, eşcinsel olduğunu ileri sürdüğü kişiyi feci şekilde darp ederken görülüyor. 

Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Twitter'da, "FıratDelikanlıTutuklansın" şeklinde etiket açıldı. 

Twitter kullanıcıları kafasına göre ceza yöntemleri uygulamaya kalkışan bu kişinin tutuklanması için yetkililere çağrıda bulundu.

Fırat Delikanlı'nın daha önce de farklı kişileri darp ederek kameraya çektiği belirtiliyor.

İşte Fırat Delikanlı'nın darp ettiği kişiler ve görüntüleri:

Fırat Delikanlı kim, nereli?

Fırat Delikanlı kim, nereli?

Fırat Delikanlı kim, nereli?

Fırat Delikanlı'nın aslen Diyarbakır'ın Hazro ilçesinden olduğu belirtiliyor; ancak bu konuda kesin ve teyit edilmiş bilgi yok.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

30'dan fazla suç kaydı olduğu öğrenilen Fırat Kaya hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Darp edilen yüzde 50 engelli E. E. yaşadığı vahşeti anlattı.

İşte mağdurun anlattıkları:

Aydın'da yaşıyorum. Benim gibi işitme engelli olan Fırat'ı da Aydın'dan tanıyorum. 22 Mart günü beni cep telefonumdan aradı. İzmit'e gelmemi hediyelik eşya işi olduğunu belirtti. Ben de işsiz olduğum için kabul ettim. İzmit Otogarı'na geldiğimde iki kişi yanıma geldi. Fırat'ın kendilerini gönderdiğini söylediler, tramvaya binerek bir kafeye gittik.

Burada Fırat bekliyordu. Oturduk sohbet ettik. Sonra hediyelik eşyaları bana verdi. Ben de hemen kafe önünde satışı gerçekleştirdim. 150 lira kazandım. Fırat'la anlaşmamız yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat'ın yanında bulunan aynı zamanda işitme engelli olan 4 kişiyle birlikte araçla dağ evine gittik. Toplam 6 kişiydik. Alkol aldık. Sonra ben kazancım olan yarı parayı Fırat'tan istedim. Fırat'ın yanında bulunan kişi vermiyoruz dedi. Sonra küfür etmeye başladı.

Bu sırada araya giren Fırat K.'nin kendisine yaklaşık 5 yıl önce sosyal medyada çıkan çıplak fotoğraflarını gösterdiğini söyleyen E.E., 'Sen ne yapmaya çalışıyorsun' dedi. Ben de Fırat'a kıskanıyor musun, benim kardeşim misin bana karışıyorsun dedim. Bu sırada orada bulunanlardan biri arkamdan kafama bir şeyle vurdu. 

 

 

Yorumlar