Fikri Sağlar ne dedi?

Fikri Sağlar ne dedi de bu kadar tepki çekti? CHP'li Fikri Sağlar, iktidar olmaları halinde devlet kurumlarındaki türbanlı hakimleri kastederek onlarla mücadele edeceklerini söyledi. Peki, Fikri Sağlam tam olarak ne dedi?

CHP'li Fikri Sağlar kullandığı ifadelerle mütedeyyin kesimin sert tepkisiyle karşılandı. Peki ne dedi Fikri Sağlar?

CHP'li Fikri Sağlar, "Türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum. İktidara geldiğimizde ideolojik ve militanca takanlarla mücadele edeceğiz" dedi.

AK PARTİ'DEN SERT TEPKİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından CHP'li Fikri Sağlar'ın başörtüsüne yönelik çirkin saldırısına tepki gösterdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

2020 yılının son faşist saldırısı CHP'li Fikri Sağlar'dan geldi. CHP'li Sağlar, "Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum" demiş. Doğrudan insanların düşüncelerini, inançlarını ve demokratik haklarını hedef alan barbarca bir nefret söylemidir bu.

Adaleti ve insanlığı tehdit eden kılık kıyafet değil bu faşist zihniyettir. Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü barbarca ve nefret suçu içeren bir yaklaşımdır, şiddetle kınıyoruz...

CHP'li Fikri Sağlar'ın "türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum" ifadesi tam bir bölücülük örneğidir; kendi deyimi ile lafını iade edersek "ideolojiktir" ve "militanca"dır! Demokrasi ve hukuk düşmanı barbar bir zihniyettir.

Düşünce ve inanç temelinde, bireyi ve toplumu hedef alan her yaklaşım insanlık suçudur. CHP içinde barbar zihniyetteki bu kafalar, karanlık anlayışları hala topluma dayatma peşindeler. Bu, CHP içinde kronikleşmiş bir vakadır.

Bu faşist zihniyet, ötekileştirici, ayrımcı ve özgürlükleri hedef alan yaklaşımları ile ülkemize ve insanımıza kötülük yapmaya devam ediyor. Utanç verici olan bu özgürlük ve inanç düşmanlığı, bazı dönemler kamufle edilmeye çalışılsa da çok geçmeden yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Barbarlar, tarih boyunca sadece şehirlere, insanlara ve kültürel miraslara saldırmadı. Düşünceye, inanca ve özgürlüklere de saldırdı, yok etmeye çalıştılar. Dayatarak, ötekileştirerek ve reddederek, toplum üzerinde baskı kurmaya çalışmak, barbarlıktır.

Yorumlar

Mehmet Aslında fiziki başörtüsü değil de senin gibi düşünenlerin kafasındaki örümcek ağını atmak lazım.. hak hukuk derdinde değilsiniz insanları kendi doğru bildiğiniz yönde modernize etmeye çalışıyosunuz.. ama bu millet sizin ne mal olduğunuzu artık biliyor ve dalaverelerinize inanmıyor...Yaani siz bu memlekette iktidar olamazsınız.. MOSKOVAYA yada İsraile gidin..
Metin bıyıklı iftara geldiğimizde türbanlı kaldıracağız diye bir söz yok burada çarp attığınızı görüyorum ideolojiler düşünenlerden bahsediyor başıma geldiğini söylüyor demek ki bir türbanlı hakim bir CHP'li haklı da olsa yargılıyor ne de olsa Feto'nun öğrencileri Fikri sağlar bunu anlatmaya çalışıyor Kara Propaganda yapıp insanların kafalarını karıştırmayın insanlar artık her şeyi biliyorlar
...DEVRİM... İŞTE bunun için siz asla iktidar olamazsınız,OLAMAYACAKSINIZDA...SİZİ ancak CEHENNEM PAKLAR.
Zodiac Siz bu kafayla iktidara uykunuzda gelirsiniz...
Selim Turbanlilara kurban ol