Fatih Terim iyileşerek taburcu oldu

Fatih Terim koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Öte yandan Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak'ın sağlık durumuyla ilgili sosyal medyada yapılan yanıltıcı açıklamalar üzerine kulüpten açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs tedavisi gören Fatih Terim taburcu oldu. Terim'in geri kalan tedavisinin evinde devam edeceği belirtildi.

Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak'ın sağlık durumunun nasıl olduğu başta kulüp camiası olmak üzere herkes tarafından merak ediliyor. Bu nedenle yapılan her açıklama anında yankı buluyor. Dün yetkili olmayan bir isim tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda Galatasaraylı iki önemli ismin koronavirüsü yenerek iyileştiğini söylemişti. Ancak kısa süre içinde ikilinin sağlık durumlarında herhangi bir yeni gelişme olmadığı öğrenilmişti.

Galatasaray Kulübü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisiyle hastanede tedavi gören kulüp ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ile teknik direktör Fatih Terim ile ilgili açıklama yaptı.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Albayrak ve Terim'in sağlık durumu hakkında dün bazı medya organlarında asılsız haberlerin yayınlandığı belirtilerek, "Her süreçte olduğu gibi bu süreçte de sadece resmi mecralarımızdan yaptığımız açıklamalara itibar edilmesi hususunu bir kez daha önemle hatırlatmak isteriz." denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ülkemizin ulusça salgına karşı hep birlikte mücadele verdiği bu günlerde; toplumu ayrıştırıcı, birbirine düşürücü, asılsız ve iftira nitelikli haber yapanlarla ilgili gerekli yasal işlemler kulübümüz tarafından başlatılmıştır. İkinci Başkanımız Sayın Abdurrahim Albayrak'ın 18 Mart Çarşamba (13. gün), Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Günay'ın 24 Mart Salı (7. gün) ve Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim'in 23 Mart Pazartesi'den (8. Gün) bu yana tedavileri hastanede devam etmektedir."

 

 

Yorumlar