Fatih Savaş kimdir, nerelidir?

Fatih Savaş kimdir, nerelidir ; FOX TV'de Ramazan aylarında sohur sohbetlerini sunan Fatih Savaş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Ramazan ayında hoşsohbetiyle her gece birbirinden değerli konukları ekrana taşıyan Fatih Savaş'ın biyografisi seyirci tarafından merak konusu oluyor.

Google Haberlere Abone ol

Fatih Savaş kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık alanı nedir? Her Ramazan ayında sahur sohbetlerinin sunuculuğunu yapan Fatih Savaş'ın özgeçmişi veya biyografisi seyirci tarafından merak konusu oluyor. Özellikle her programında okuduğu selat selam izleyici tarafından hayranlıkla takip edilir. Fatih Savaş Diyanet İşleri Başkanlığı eski çalışanlarından yani eski imamlardandır. Peki, Fatih Savaş kimdir? İşte biyografisi:

Fatih Savaş ile Sahur Sohbetleri Ramazan ayı boyunca FOX'ta yayınlanıyor.

Aynı zamanda Diyanet TV'de de prorgamları bulunan Fatih Savaş, camilerde gençlerle buluştuğu programlarda faydalı vakit geçirilmesini sağlıyor.

Ramazan boyunca her gece 02:45'te yayınlanan programda Ünlü hafızlar Kur’an’ı Kerim tilavetleriyle yer alıyor.

FOX'ta yayınlanan Sahur Sohbetleri programında ekrana gelen Fatih Savaş'ın kim olduğu araştırılıyor. 

Fatih Savaş, FOX TV'de Ramazan ayında ekrana gelen “Fatih Savaş İle Sahur Sohbetleri” isimli programın sunucusudur.

Fatih Savaş’ı aynı zamanda merhum Mustafa Koç’un cenaze namazını kıldırıp duasını yapan imam olarak tanıdık.

Mustafa Koç’un cenaze namazı sonunda yaptığı Arapça ve Türkçe dualarla ortamın manevi havasını değiştiren Fatih Savaş hoca duanın sonunda da yine merhum Necip Fazıl Kısakürek’in “Ölüm Güzel Şey” isimli şiirinden alıntı yapmıştı. Aynı zamanda hafız olan Fatih Savaş kanal 7 ekranlarında da güzel sesi ile ezanlar okumuş ve okuyuşu ile beğeni toplamıştı.

Aynı zamanda bazı tatsız olaylarla da adı geçen Fatih Savaş, Tv8 ekranlarında program yaparken ramazan ayındaki vakitlerle ilgili bir tartışma yaşamış ve konuğu Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır’ı fitne çıkartmakla itham etmişti. Programın konuğu Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır’ın, Diyanet İşleri’nin uyguladığı sahur vaktinin ‘yanlış olduğu’nu savunmasına sunucu Fatih Savaş itiraz etmişti.

Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı camilerde imam olarak görev yapıyordu.

Fatih Savaş aslen nerelidir sorusu da sıklıkla dile getirilen sorulardan biridir.

Fatih Savaş aslen Erzurumlu'dur.

İlahiyatçı olan Fatih Savaş aynı zamanda hafızdır.

1996 yılında Hırvatistan’dan düzenlenen Uluslararası Hafızlık / Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek birinci olmuştur.

Savaş, 2013 yılında Kanal 360’ta, 2014 yılında TV8, 2015 yılında TRT Diyanet'te sahur ve iftar programlarını sundu.

Yorumlar